Wawrzyk bude i po těžké porážce pokračovat!

Andrzej WawrzykMichal Boloz v sobotu brutálně sestřelit ve druhém kole krajana Andrzeje Wawrzyka, který se do ringu vrátil po šestileté pauze. Ačkoliv to byl tvrdý návrat, tak v kariéře bude pokračovat!

Čtyřiatřicetiletý polský boxer Andrzej Wawrzyk (33-2-0, 19 KO) v roce 2013 dokonce bojoval o světový titul, když v Rusku vyzval tehdejšího šampióna WBA Alexandera Povetkina. Zápas však trval jen pouhá tři kola, kdy jej ruský střelec ukončil.

Velmi úspěšnou kariéru nakonec ukončil v roce 2016, kdy v Gdaňsku zničil v pěti kolech krajana Alberta Sosnowskiho. Od té doby jeden z nejlepších polských boxerů těžké váhy v ringu nestál a vrátil se až uplynulou sobotu na domácím galavečeru v Lomži.

Andrzej Wawrzyk

Vyzval krajana Michala Boloze (4-4-2, 4 KO), který měl podle parametrů pouze restartovat jeho kariéru. Nicméně šestiletá pauza byla na Wawrzykovy jasně znát Michal Boloz ho ve druhém kole skvěle trefil na bradu a ukončil.

Andrzej Wawrzyk vs Michal Boloz

Pro Wawrzyka to byla teprve druhá profesionální porážka kariéry. Nicméně nebylo jisté, zdali se polský bijec ještě do ringu vrátí, protože s prohrou vůbec nepočítal. Nyní Wawrzyk potvrdil, že bude dále pokračovat a dle jeho slov se do příštího zápasu zlepší.

„Cítil jsem se jako stín sebe sama. Musím si dát hlavu do pořádku a udělat pár soubojů, jak jsem původně plánoval. Za poslední rok jsem toho zažil příliš mnoho na to, abych přestal. Vím, co se pokazilo a v dalším zápase už to bude jiný. Budu pokračovat a věřím, že se zase vrátím na vítěznou vlnu“. Řekl polský boxer.

Andrzej Wawrzyk