Wasilewski: Rivas porušil smlouvu!


Lukasz RozanskiPolský promotér Andrzej Wasilewski stále věří, že se souboj o světový titul ve váze Bridgerweight na přelomu února a března mezi Rivasem a Rozanskim uskuteční!

Oscar Rivas (28-1-0, 19 KO) podepsal smlouvu s polskou skupinou KnockOut Promotions a měl by světový titul obhajovat 25. února v Polsku s domácím boxerem Lukaszem Rozanskim (14-0-0, 13 KO). Jenže Rivas před několika týdny překvapil, že si ještě před tímto duel střihne duel v těžké váze s Efe Ajagbou 14. ledna ve Spojených státech.

Nicméně polský šampión Lukasz Rozanski je velmi znepokojen Rivasovým duelem a Ajagbou a bojí se, že Rivas nebude na konec února připraven. Rozanski nestál v ringu kvůli nekonečným odkladům zápasu s Rivasem už rok a půl. A polský promotér přiznává, že Rivas porušil smlouvu.

Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski

„Máme s Rivasem podepsaný kontakt pro obhajobu pásu v Polsku. Samozřejmě, že jsem do ní dal odstavec, ve kterém se píše, že po podepsání smlouvy nemůže boxer podepsat jinou na jiný zápas, dokud se tento neuskuteční nebo popřípadě nezruší“. Říká polský promotér.

„Z tohoto pohledu byla smlouva ze strany Oscara Rivase evidentně porušena. Mohli jsme jej žalovat a pravděpodobně bychom u soudu vyhráli, ale pak bychom o zápas definitivně přišli. Samozřejmě mým i Lukaszovým snem je bojovat o světový titul takže je pro nás tento zápas prioritou“. Vysvětluje šéf skupiny KnockOut Promotions.

„Tím, že se jedná o dobrovolnou obhajobu a Lukasz není povinným vyzývatelem, nemohla smlouva obsahovat žádné smluvní pokuty. Stále věřím, že se souboj uskuteční, ale samozřejmě mám i nouzový plán, ale je opravdu jen nouzový a doufám, že ho nebudu muset řešit“. Dodal Wasilewski.

Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski