Warrington a Lopez mají odváženo!

Josh Warrington vs Luis Alberto LopezÚřadující šampión pérové váhy organizace IBF Josh Warrington a mexický boxer Luis Alberto Lopez v Leedsu navážili. Obhájí Warrington titul? Přímý přenos na DAZN!

10.12.2022 – First Direct Arena, Leeds, VB
Pérová váha
Josh Warrington 🇬🇧🆚🇲🇽 Luis Alberto Lopez
Přímý přenos na DAZN!

Britská trojka a světová osmička „The Leeds Warrior“ Josh Warrington (31-1-1, 8 KO) a mexická čtyřka a světová šestnáctka „El Venado“ Luis Alberto LOPEZ (26-2-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Vážení
Josh Warrington: 56,8 kg
Luis Alberto Lopez: 56,4 kg

Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez

Dvaatřicetiletý britský šampión Josh Warrington světový titul IBF držel v letech 2018 a 2019. Nicméně potom byl zraněný a více jak rok neboxoval a o pás přišel. Do ringu se vrátil loni v února byla z toho první profesionální porážka, kterou mu nadělil Mauricio Lara. O půl roku později se konala odveta a ta skončila remízou.

Do ringu se vrátil letos v březnu a opět získal světový titul IBF, když na domácím galavečeru v Leedsu ukončil v sedmém kole španělského boxera Kiko Martineze (44-11-2, 31 KO). Na stejném místě ho nyní čeká také první obhajoba.

Josh Warrington vs Luis Alberto Lopez

Do cesty se mu postaví devětadvacetiletý mexický boxer Luis Alberto Lopez. Lopez v minulosti držel mexický titul nebo Mezinárodní titul organizace WBO. Lopez v letošním roce stihl odboxovat již dva duely a z obou odešel jako vítěz.

Luis Alberto Lopez

Nejprve v dubnu knockoutoval ve čtvrtém kole Američana Raula Chirina a naposledy v srpnu už ve druhém kole také Kolumbijce Yeisona Vargasa. Nyní bude poprvé v kariéře boxovat o ten světový, ale bude to mít hodně těžké, protože Warrington je na zítřejším galavečeru v Leedsu velkým favoritem.