Warren o prohrané dražbě na zápas Usyk vs Dubois!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisPromotér stáje Queensberry Promotions George Warren se vyjádřil k prohranému výběrovému řízení na titulový duel Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois, které vyhrála skupina K2!

Syn šéfa Queensberry Promotions Franka Warrena v rozhovoru pro kanál QP. „Vždycky je těžké být na straně poražených, ale rozdělení vítězné částky bylo stanoveno na 75 ku 25 proti nám. Řekl bych, že v 90 procentech výběrových řízení vyhrává privilegovaná strana, protože větší část vítězné sumy připadne v tomto případě pochopitelně Usykovi, který má tituly“.

„Zkoušeli jsme vyjednávat před výběrovým řízením kompromis, ale skončilo vzájemnou shodou. Oni dali nabídku 8 milionů dolarů, takže to bude pro Daniela Duboise velmi dobrá výplata, ale také skvělá kariérní příležitost v těžkém zápasu. Kdybychom vyhráli my, tak by většina peněz šla soupeři“. Dodává Warren.

Ve výběrovém řízení na organizaci titulové bitvy zvítězila skupina K2 Promotions zastupující ukrajinského šampióna, která nabídla částku ve výši 8,057 milionu dolarů. Peníze budou pro Usyka rozděleny v poměru 75:25, což znamená, že úřadující šampion vydělá 6,042 milionů dolarů a oficiální vyzyvatel vydělá 2,014 milionů dolarů.

Oleksandr Usyk

Kromě polské Vratislavi skupina K2 v zadávací dokumentaci uvedla další dvě alternativní místa konání galavečera a to Manchester (Anglie) a Jeddah (Súdská Arábie). V obou případech by se pak duel odehrál už 5. srpna. Nicméně K2 chce vše směřovat na Polsko.

Podle pravidel WBA se souboj musí uskutečnit nejpozději do 90 dnů od skončení výběrového řízení. Boxeři by měli podepsat smlouvy na zápas v následujících 20 dnech.

Daniel Dubois