Vyzve Dekýš Evropského šampióna?

Lukáš Dekýš vs Jordy WeissČeský a polský mezinárodní šampión a držitel euroasijského pásu WBC Lukáš Dekýš má na svém kontě 13 výher v řadě. Dokázal by si vyšlápnout i na evropského šampióna Jordyho Weisse?

Sedmadvacetiletá česká jednička napříč vahami “ The Czech Nightmare“ Lukáš Dekýš (13-0-0, 4 KO) se naposledy představil na březnovém galavečeru v Polsku kde se mu do cesty postavil o šest let starší domácí boxer Kamil Mlodzinski. Dekýš byl obrovským favoritem, ale v zápase to až taková dominance nakonec nebyla.

Ačkoliv je Mlodzinski o skoro 300 míst za českým boxerem, duel byl poměrně vyrovnaný. Dekýš byl perfektní v pohybu, ale nebyl tak přesný. Naopak Polák byl tvrdší. Zápas provázelo poměrně hodně klinčů a nepřesných úderů. Nicméně Dekýš byl boxersky lepší a zaslouženě dokráčel pro další vítězství i když to byl dnes slabý výkon.

Dekýš je aktuálně na 14. místě Evropského žebříčku a dokonce o jednu pozici níže je úřadující šampión EBU z Francie Jordy Weiss (32-0-1, 3 KO), který pás drží od loňského roku. Zápas se tak logicky nabízí a český boxer by nebyl úplně bez šance. Podle našich informací je tento zápas reálný a francouzští promotéři okolo českého bijce již nějaký měsíc krouží a bude zajímavé sledovat, jestli se této velký bitvy pro český box dočkáme.

Lukáš Dekýš vs Kamil Mlodzinski