Vrátí se Jozef Jaloviar vítězně?

Jozef JaloviarJedním z domácích bojovníků na RFA 11 v Bratislavě bude Jozef Jaloviar. V posledním zápase nestačil na Morena Kacpera a odčinit to chce 10. června!

10.6.2023 – Bratislava, SK
RFA 11
Vstupenky v síti Predpredaj
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na RealSportTV!

Po konci v reprezentaci přišel čas na MMA
I když už dnes bojovníci začínají s MMA, aniž by vycházeli z jiného bojového umění, v minulosti tomu tak nebylo. Jaloviar se celý svůj život věnoval zápasu, které ho uchvátilo už v dětství. „Začínal jsem se zápasením, když mi bylo 10 let. Když jsem skončil před pěti lety v reprezentaci, tak jsem dlouho bez sportu nevydržel. MMA zažívalo velkou šílenství a já jsem se rozhodl otestovat své schopnosti v kleci,“ odůvodnil svůj přestup do MMA.

Wrestlingu se však věnuje i nadále paralelně se smíšenými bojovými uměními: „I když je MMA moje priorita, působím iv německé zápasnické lize.“ Josef Jaloviar má tedy časový harmonogram pořádně nabitý a času nazbyt mu mimo bojových umění mnoho nezbývá. „Času je málo vedle tréninků, takže na nějaké jiné koníčky nezbývá čas ani energie. Snažím se regenerovat, nějaká procházka v přírodě se psy, film nebo zajít na dobré jídlo,“ popsal Jaloviar své aktivity.

V rámci organizace dva rychlé zápasy
Ve své premiéře pod taktovkou RFA Jaloviar vůbec nepředvedl ideální výkon. Debutant mezi profesionály Jacek Czubak nedovolil slovenskému zápasníkovi žádnou významnou akci a na konci druhé minuty ho tvrdě knokautoval. Jalovařovi bylo vyčteno, že v moderním MMA mu jen jedna nadrilovaná disciplína nemůže stačit a musí zapracovat i na svém postoji.

Ten neukázal ani na RFA 6 proti Lukáši Pumrovi, ale vůbec ho tom nemuselo mrzet. Českého bojovníka vzal expresně rychle na zem, kde ho po pár vteřinách ukončil submisí. V ráci organizace RFA má tedy Jaloviar vyrovnané skóre 1-1 a za oba zápasy v kleci dohromady nestrávil ani jedno celé kolo.

Jozef Jaloviar

Snaha o návrat na vítěznou vlnu
Od zápasu s Pumrem uběhlo půl roku, ale Josef nezahálel a nastoupil rovnou do tří zápasů. Oba soupeře dokázal zdolat, ale Švýcar Moreno Kacapor byl nad jeho síly. Jaloviar tak upravil své skóre na 4-3. Zda bude jeho rekord vyrovnaný, nebo se vrátí na vítěznou vlnu, zjistíme na RFA 11 v Bratislavě.

Jaloviar bude mít za sebou publikum, ale pro slovenského bojovníka není podstatné, kde zápasí. „Očekávám, že přijde spousta známých a přátel. Neberu to však ani jako výhodu, ani jako nevýhodu. V podstatě mi je jedno, kde zápasím,“ řekl před jeho soubojem.

Jozef Jaloviar