Lukáš Dekýš je stále neporažen!

Lukáš Dekýš vs Volodymyr HordiienkoČeská jednička napříč vahami Lukáš Dekýš dokázal na pražském galavečeru Heroes Gate 27 vybodovat ukrajinského vyzývatele Volodymyra Hordiienka a vyhrál čtvrtý titul v řadě! Galerie v článku!

Šestadvacetiletý český boxer Lukáš Dekýš (10-0-0, 3 KO) dokázal za poslední rok získat celkem čtyři Mezinárodní tituly. Dva polské a dva české. Ten první získal 25. března 2022, když dokázal vybodovat 97:93, 96:94 a 99:91 třicetiletého polského boxera Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO) a získal tak Mezinárodní polský titul v super velterové váze.

Následně 18. listopadu vyzval o polský Mezinárodní titul ve velterové váze jednatřicetiletého Poláka Michala Lesniaka (17-2-1, 4 KO) a bylo z toho opět jasné vítezství na body 98:91 a 2x 97:92 a český bijec získal druhý polský titul.

Letošní rok odstartoval Dekýš opět titulovou bitvou, když 28. ledna na galavečeru v Kladně vyzval o Mezinárodní český titul ČUBP ve střední váze rodáka z Arménie Anatoli Hunanyana (9-8-1, 5 KO). Tvrdou bitvu Dekýš opět zvládl a zkušeného Hunanyana přetlačil na body 95:91 a 2x 96:91.

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

V sobotu se představil na tradičním pražském galavečeru Heroes Gate 27, kde čelil dvaadvacetiletému ukrajinskému vyzývateli Volodymyrovi Hordiienkovi. Ve hře byl opět Mezinárodní český titul, tentokrát v super velterové váze. Dekýš potvrdil roli favorita a Ukrajince před domácím publikem přeboxoval.

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

Český bijec tak potvrdil svou pozici české jedničky napříč vahami. Ve své váze je aktuálně na 56. místě světového žebříčku z celkového počtu 1895 aktivních boxerů. Dekýš má nyní za cíl souboje o Evropské tituly a věří, že do konce roku takový zápas příjde.

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko

Lukáš Dekýš vs Volodymyr Hordiienko