Video: Václav Sivák obhájil titul RFA!

Václav Sivák vs Ruslan ToktharovVáclav Sivák nedal Tokhtarovi žádnou šanci, Vojtěch Garba si připsal vítězný comeback, Veronika Zajícovámá první profesionální porážku a Prázdný nestačil na Bojka!

Rakouskému katovi nedal ani přičichnout a Václav Sivák ukončil Ruslana Tokhtarova ve čtvrtém kole a obhájil titul. Český kickboxer Václav Sivák má za sebou úspěšnou obhajobu titulu šampiona organizace Real Fight Aréna pod K1 pravidly do 66 kilogramů. Jeho titulový vyzyvatel Ruslan Tokhtarov se absolutně nedokázal dostat do zápasu a nakonec ho Sivák ve 3. kole i ukončil perfektním kolenem na spodek. Tokhtarovovi nepomohla ani jeho váhová převaha, když den před turnajem měl na vážení o 2 kilogramy více, než byl stanoven váhový limit.

Vašek Sivák dominoval především po rychlostní a technické stránce. Tokhtarov měl naprosto minimální úspěšnost signifikantních úderů a během průběhu zápasu byla jen jediná otázka, zda to Sivák dokáže ukončit. To se nakonec stalo ve 3. kole, když Tokhtarov se nezotavil už hned z prvního knockdownu. Ten přišel po brutálním koleni na spodek a rakouský bojovník okamžitě dal najevo, že už dál pokračovat v boji nebude.

Václav Sivák vs Ruslan Toktharov

Český Bad Boy si tak připsal již třetí výhru v rámci RFA a upravil své skóre na neskutečných 23-0. Sivák seká jednoho soupeře za druhým a vedení organizace má vážný problém proti němu postavit soupeře, který by ho alespoň dokázal nějakým způsobem ohrozit.

Václav Sivák vs Ruslan Toktharov

Na vítěznou vlnu se vrátil Vojtěch Garba, který ukončil na TKO Zsolta Ballu už v 1. kole. Navrátilec z důchodu Vojtěch Garba si připsal vítězný comeback po jeho posledním ukončení kariéry. Náhradní soupeř Zsolt Balla ho sice dvakrát dokázal vzít pod sebe na zem, ale na ní svými tvrdými lokty úřadoval hlavně Slezský Rytíř.

Po přetočení Ballu garba spustil tvrdý Ground and Pound a do pár vteřin bylo po zápase. V pozápasovém rozhovoru věnoval své vítězství nemocnému kamarádovi, který absolvoval operaci mozku.

Amina Mukhamed vs Veronika Zajícová

Naopak, Veronika Zajícová ztratila svou neporazitelnost mezi profesionálkami, když ji především v boji na krátkou vzdálenost dokázala nabodovat Amina Mukhamed.

Velmi těsné zápasy předvedli Amina Mukhamed s Veronikou Zajícovou a Vitalji Bojkem proti Martinu Prázdnému. Mukhamed táhla v boji na dlouhou vzdálenost za kratší konec, ale po přesunu na pletivo a na zem ukázala své největší přednosti. Všichni tři bodoví rozhodčí jí přisoudili vítězství, a tak Veronika Zajícová zaznamenala premiérovou prohru mezi profesionálkami.

RFA 10

Extrémně vyrovnaný duel měli boxeři Vitalij Bojko s Martinem Prázdným, kde bylo těsné každé jedno kolo. Nakonec se na split decision těšil z vítězství reprezentant PriMMAt Gymu Praha a velký kamarád Lea Brichtu, Vitalij Bojko.

Návrat na vítěznou vlnu má za sebou i Tobiasz Le, který to tentokrát nenechal na bodové rozhodčí. Debutanta mez profesionály Daniela Ljaška ničil tvrdými calf kicky a po koleni na hlavu mu na ukončení stačilo už jen pár úderů. Le tak odčinil poslední porážku proti Bakhitovi a upravil své skóre na 3-1.