Vážení: Loma vs Kambosos!

Vasyl Lomachenko vs George KambososV Austrálii je odváženo a již zítra v ranních hodinách nás čeká titulová bitva Vasyl Lomachenko vs George Kambosos. Přímý přenos bude zajišťovat Sport 1! Video z vážení v článku!

12.5.2024 – RAC Arena, Perth, Austrálie 
Lehká váha
Vasyl Lomachenko 🇺🇦🆚🇦🇺 George Kambosos
Souboj o tituly IBF a IBO
Přímý přenos na SPORT 1 (4:00 – 7:00)

Ukrajinská jednička a světová trojka „Loma“ Vasyl LOMACHENKO (17-3-0, 11 KO) a australská jednička a světová devítka „Ferocious“ George KAMBOSOS (21-2-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací IBF a IBO!

Vážení
Vasyl Lomachenko: 61,2 kg
George Kambosos: 60,9kg

Šestatřicetiletý ukrajinský boxer Vasyl Lomachenko držel od roku 2014 světový titul v pérové váze. V roce 2016 přešel do super pérové váhy a hned v prvním zápase získal také světový titul. V roce 2018 přešel do lehké váhy a opět v prvním zápase si připnul pás světového šampióna. V lehké váze Lomachenko dominoval až do října 2020, kdy jej dokázal s přehledem vybodovat Teofimo Lopez.

Lomachenko se loni v květnu opět pokusil na galavečeru v Las Vegas získat světové tituly, ale nestačil sporně na body na tehdejšího krále divize Devina Haneye. Následně Američan oznámil přechod do super lehké váhy a pás IBF se uvolnil. Lomachenko bude mít zítra v ranních hodinách šanci tento uvolněný pás IBF získat.

Do cesty se mu však postaví na galavečeru v Austrálii šampión menší organizace IBO George Kambosos. Třicetiletý Američan s Haneyem taky prohrál, když mu dvakrát v roce 2022 podlehl na body. Loni v červenci získal alespoň pás IBO, když těsně na body přetlačil šampióna ze Spojených států Maxi Hughese (26-6-2, 5 KO).

Vasyl Lomachenko vs George Kambosos