V květnu se dočkáme odvety Taylor vs Serrano!

Taylor - Serrano PaulTak přece jen se odvety dočkáme. V květnu se opět střetnou královna lehké váhy Katie Taylor a šampiónka lehké váhy Amanda Serrano!

Nesporná šestatřicetiletá šampiónka lehké váhy Katie Taylor (22-0-0, 6 KO) a čtyřiatřicetiletá šampiónka pérové váhy „The Real Deal“ Amanda Serrano (43-2-1, 30 KO) se poprvé střetli loni v dubnu na galavečeru v newyorském Madison Square Garden.

Duel nabídl nádhernou, tvrdou a především kvalitní vyrovnanou bitvu a o vítězce musili rozhodnou až bodoví sudí. Dva sudí se přiklonili na stranu irské rodačky 97:93 a 96:3. Jeden sudí viděl vyhrát boxerku z Portorika 96:94.

Taylor následně tituly v lehké váze obhájila v říjnu, když na galavečeru v londýnském Wembley dokázala přeboxovat argentinskou boxerku Karen Elizabeth Carabajal. Na druhé straně se Serrano vrátila k obhajobě titulů v pérové váze a v deseti kolech vyprovodila boxerku z Dánska Sarah Mahfoud.

Katie Taylor

Serrano bude ještě pásy obhajovat ve sjednocující bitvě 4. února v New Yorku proti mexické šampiónce organizace WBA Erice Cruz. Následně ji bude čekat odveta s Katie Taylor, která je plánovaná na květen v irském Croke Parku v Dublinu.