Sivák vyráží do Ruska za titulem!

Kamran Nabiti vs Václav SivákÚřadující šampión organizace RFA a jeden z nejlepších českých fighterů Václav Sivák má před sebou další velkou výzvu. V organizace RCC vyzve tamního šampióna Kamrana Nabatiho!

„Bad Boy“ Václav Sivák se v listopadu 2021 na galavečeru Night of Warriors v Liberci utkal o prestižní titul WAKO Pro s Francouzem Foudadem Djebarim a pětikolovou bitvu jasně ovládl na body. Sivák se tak zapsal velmi tučným písmem mezi hvězdy tuzemského postojářského prostředí.

Loni v únoru debutoval v Rusku právě na galavečeru Fair Fight v Jekatěrinburgu a dokázal na body přetlačit domácího bijce Viktora Mikhailova. Český bijec svým výkonem oslovil jak tamní fanoušky tak organizátory.

Následně se neporažený český bijec postavil v květnu před vyprodanou O2 arénou na galavečeru organizace Oktagon a jasně vybodoval podle pravidel boxu šampióna MMA z Dánska Jonase Magarda 3x 40:36. Dominance Siváka byla naprosto famózní a ve třiadvaceti letech patří mezi nejužší evropskou a světovou špičku.

Václav Sivák

V prosinci se postavil do hlavního titulového zápasu v K1 ve váze 66 kilogramů na galavečeru RFA 7 v pražské Královce proti vyzývateli Patrikovi Záděrovi. Zápas nabídl tvrdé a přesné kombinace od obou válečníků. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení a ve kterém rozhodčí rozhodli o historicky prvním šampiónovi organizace RFA, kterým se stal po skvělém zápase právě Václav Sivák.

Václav Sivák vs Patrik Záděra

Nyní se ozvali opět promotéři z Ruska na plánovaný galavečer RCC Fair Fight 20, který se bude konat 18. února. Sivák nabídku přijmul a vyzve tamního neporaženého šampióna Kamrana Nabatiho. Pro Siváka tak jde o jednu z největších výzev dosavadní kariéry. Na ruském galavečeru bude zápasit také slovenský válečník Sebastian Fapšo se Saigitem Alibekovem podle pravidel Muaythai s MMA rukavicemi.

Václav Sivák