Utká se Ruiz s Wilderem nebo Hrgovičem?

Andy RuizAndy Ruiz se může vydat cestou WBC, ale také IBF. Organizace IBF totiž určila Ruize do zápasu o prozatímní světový titul s Filipem Hrgovičem. Zároveň by se měl utkat ve finálové eliminaci s Deontayem Wilderem!

Třiatřicetiletý bývalý světový šampión těžké váhy „Destroyer“ Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO) se v květnu 2021 vrátil do ringu po ztrátě titulů s Anthonym Joshuou a dokázal přetlačit na body jednačtyřicetiletého veterána Chrise Arreolu.

Následně se loni v září postavil do semifinálového eliminačního duelu organizace WBC proti kubánskému veteránovi Luisovi Ortizovi. Ruiz těžký duel zvládl a Kubánce těsně porazil na body. Ve finálovém eliminačním duelu o post povinného vyzývatele o světový titul by se měl utkat s bývalým šampiónem Deontayem Wilderem.

Chris Arreola vs Andy Ruiz

Nyní však přišla organizace IBF se zprávou, že určila Ruize a neporaženého chorvatského boxera Filipa Hrgoviče do zápasu o prozatímní světový titul. Ruiz se nyní musí vybrat, jakou cestou se vydá. Jedna cesta vede přes Wildera a druhá přes Hrgoviče.

Pro Ruize by byla bezesporu snadnější varianta Hrgovič, který v posledních duelech také neoslňuje, když v posledním duelu loni v srpnu hodně sporně vybodoval čínskou jedničku Zhileie Zhanga, které podle všeho měl vyhrát.

Filip Hrgovič