Usyk zdemoloval Duboise a obhájil tituly!

Oleksandr UsykÚřadující šampión těžké váhy Oleksandr Usyk nedal Danielovi Duboisovi sebemenší šanci a ukončil ho v devátém kole. Ukrajinský boxer tak podruhé obhájil čtyři světové tituly!

26.8.2023 – Vratislav, Polsko
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Daniel Dubois
9. kolo TKO

Šestatřicetiletý ukrajinský boxer Oleksandr Usyk (21-0-0, 14 KO) získal před dvěma lety na galavečeru v Tottenhamu čtyři světové tituly, když dokázal vybodovat 117:112, 116:112 a 115:113 tehdejšího britského šampióna „AJ“ Anthonyho Joshuu (26-3-0, 23 KO).

Loni v srpnu se na galavečeru Saúdské Arábii konala odveta a ačkoliv Anthony Joshua předvedl znatelně lepší výkon a dokázal také Usyka dostat i do velkých problémů, tak nakonec to opět nestačilo a Oleksandr Usyk výhrou na body 116:112, 115:113 a 113:115 všechny pásy obhájil.

Dnes se tak postavil v polské Vratislavi k druhé obhajobě čtyř světových titulů a jeho soupeřem byl další britský boxer „Dynamite“ Daniel Dubois (19-2-0, 18 KO), který měl od loňského roku v držení standardní světový titul WBA a byl Usykův povinným vyzývatel za tuto organizaci.

Zápas začal podle očekávání a Usyk dominoval prakticky ve všech aspektech boje a Dubois jen marně hledal recept na o jedenáct let staršího šampióna. V pátém kole trefil Dubois šampióna tvrdě pod pás a ringový sudí Luis Pabon musel duel na 5 minut přerušit a dal britskému boxerovi varování. Nicméně následné opakované záběry ukázali, že úder byl dost hraniční a mohl být také vyhodnocen jako legitimní úder na břicho.

Daniel Dubois

V šestém kole byl Usyk v mírném útlumu, ale od sedmého opět sešlápl plyn a zásoboval Duboisy spousty přesných úderů. Vše vyvrcholilo na konci osmé kola, kdy si Dubois po sérii úderů poklekl a byl tak v prvním počítání a od konce jej zachránil gong. V devátém kole se však skvělou pravou Usyk trefil na bradu a Dubois šel k zemi podruh. Ringový ho sice počítal, ale Duboisovi se už boxovat nechtělo a Usyk tak obhajuje světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.

Michael Buffer

„Cítím se dobře. Jsem vděčný za svůj tým, rodinu a děti. Jsem ale vděčný za svou zemi a ukrajinskou armádu. Moc děkuji. Box je tvrdý sport, ale miluji ho. Respektuji svého soupeře, ale je to box, není to balet. Hodnotím jeho sílu? Ne. Pouze v mých koulích.“ Komentoval duel Oleksandr Usyk.

A dodává: „Jsem připraven zítra. Jsem připraven. Příští zápas jsem připraven bojovat s Tysonem Furym, ale chce Tyson Fury vůbec boxovat? Nemám tušení. Ale nemůžu se dočkat, až uvidím své děti a svou rodinu“


Na galavečeru také obhájil neporažený ukrajinský boxer Denys Berinchyk (18-0-0, 9 KO) Mezinárodní titul organizace WBO v lehké váze, když vybodoval švédského vikinga Anthonyho Yigita (27-4-1, 10 KO). Ve Vratislavi se představil také sedmnáctiletý český boxer z Ústí nad Labem Vojtěch Hrdý (1-3-0, 1 KO), který nestačil na britského boxera Aadama Hameda (Debut), který jej umlátil už v prvním kole a český tým vhodil do ringu ručník.

Aadam Hamed vs Vojtěch hrdý