Ajagba získal Mezinárodní titul WBC!

Efe Ajagba vs Zhan KossobutskiyNa galavečeru v Tulse dominoval nigerijský boxer Efe Ajagba. Díky diskvalifikaci porazil ve čtvrtém kole kazašského boxera Zhana Kossobutskiye, který snad ani nechtěl boxovat. Video ze zápasu v článku!

26.8.2023 – Hard Rock Hotel & Casino, Tulsa, USA
Těžká váha
Efe Ajagba 🇳🇬🆚🇰🇿 Zhan Kossobutskiy
4. kolo DQ

Devětadvacetiletý nigerijský boxer žijící v americkém Texasu Efe Ajagba (18-1-0, 13 KO) si v nočním zápase vyšlápl na Mezinárodního šampióna organizace WBC Zhana Kossobutskiye (19-1-0, 18 KO), kterého jasně přeboxoval a získal první titul mezi profesionály.

Čtyřiatřicetiletý Kazach prakticky ani boxovat nechtěl a posílal na Ajagbu jeden úder pod pás za druhým a byl několikrát ringovým sudím Chrisem Floresem napomínán. Ve třetím kole mu strhl dokonce 2 body, ale Kossobutskiy i přes napomínaní normálně boxovat nezačal.

Vše dovršil na začátku čtvrtého kola, když Ajagbu opět tvrdě trefil pod pás a ringovému došla trpělivost a okamžitě Kazacha diskvalifikoval. Kossobutskiy si tak připisuje první profesionální porážku a ztrátu tituly, který získal před dvěma lety v Hamburgu výhrou nad Alexisem Garciou.