Usyk vybodoval Joshuu i podruhé a obhájil tituly!

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2Dlouho očekávaná odveta je za námi. Odvetný souboj mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou nabídl skvělý zápas v neskutečném tempu, který opět zvládl lépe úřadující šampión!

20.8.2022 – Džidda, Saúdská Arábie
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Anthony Joshua 2
116:112 – 115:113 – 113:115

Zápas začal podle očekávaní vysokým tempem a oba boxeři se skvěle pohybovali a byly plně koncentrovaný. První i druhé kolo bylo především o rychlém pohybu a bylo vidět, že ani jeden z boxerů nechce udělat chybu. Většina úderů skončila v krytech a nikdo nebyl v ohrožení.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Třetí kolo začal lépe Joshua, který po dobré kombinaci dobře Usyka zasáhl. Zkusil také svůj pověstný zvedák, ale ten nenašel cíl. Usyk neustále pracoval v pohybu a několikrát dobře Joshuu zasáhl. Ve čtvrtém kole také přitvrdil na razanci Usyk a několikrát si připsal pěkný tvrdý zásah.

Filip Hrgovič vs Zhilei Zhang

V polovině pátého kola trefil Joshua Usyka úderem pod pás, a zápas byl na pár sekund zastavený. Naštěstí se nic strašného nestalo a zápas pokračoval ve vysokém tempu dál.  V šestém kole se snažil Joshua svého soupeře zatlačit do provazů, kde jej několikrát dobře natrefoval, ale Usyk se hbitě z nežádoucí situace dostal a pokračoval ve skvělých kombinacích.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Druhou polovinu duelu začal lépe úřadující šampión, který si stále držel neskutečnou rychlost a zasypával Joshuu spousty úderů. Joshua byl v tomto kole více staticky a ani zdaleka neměl tolik zásahů. V osmém kole se Joshua zaměřil na spodky a několik jich parádně zasáhl, nicméně v druhé polovině kola odpověděl Usyk několika přesnými trefami na hlavu.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Deváté kolo nabídlo velkou dominanci Anthony Joshuy, který silně sešlápl plyn a několikrát tvrdě s Usykem otřásl a šampión si na konci kola hodně oddechl. V následujícím kole se role naprosto obrátili a jasně dominoval Usyk, který zasypával vyčerpaného Joshuu z předešlého kola. 11 kolo bylo opět v režii Ukrajince, který měl více energie. Nicméně fyzička obou boxerů je neskutečná.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

Dvanácté poslední kolo nabídlo několik parádních výměn, ve kterých byl opět lepší obhájce titulu Oleksandr Usyk. Zápas došel až do konce a osudu zápasu rozhodovali rozhodčí. Dva rozhodli o vítězství Oleksandra Usyka, který tak obhajuje pásy WBA super, WBO, IBF, IBO a získává také pás časopisu Ring. Jeden rozhodčí nabodoval jako vítěze nepochopitelně Anthony Joshuu.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2