Hrgovič kontroverzně vybodoval Zhanga!

Filip Hrgovič vs Zhilei ZhangEliminační duel těžké váhy organizace IBF vyhrál na body Filip Hrgovič, když na body přetlačil Číňana Zhilei Zhanga. Nicméně rozhodnutí to bylo přinejmenším kontroverzní, což dali najevo také diváci na místě velkým bučením!

20.8.2022 – Džidda, Saudská Arábie
Těžká váha
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇨🇳 Zhilei Zhang
115:112 – 115:112 – 114:113

O hlavní předzápas galavečera v Saudské Arábii se postarali v rámci eliminačního duelu organizace IBF v těžké váze chorvatská jednička Filip Hrgovič (15-0-0, 12 KO) a čínská jednička Zhilei Zhang (23-1-1, 18 KO). Ačkoliv Hrgovič nastupoval do zápasu jako jednoznačný favotit, tak průběh duelu tomu neodpovídal.

Už v prvním kole poslal čínský boxer Hrgoviče do počítání a celkově zápas začal aktivněji. Zhang si držel pevně střed ringu a svými tvrdými údery způsoboval Chorvatovi nemalé problémy. Několik kombinací Hrgoviče pěkně načali.

Filip Hrgovič vs Zhilei Zhang

Nicméně Číňan ve druhé polovině duelu začal ztrácet šťávu a vněkterých kolech spíše odpočíval a aktivnější byl Hrgovič, ale ne tak, aby Zhanga opravdu ohrozil. Zápas došel až do konce dvanácti vypsaných kol a o vítězi rozhodovali rozhodčí, kteří se nepochopitelně přiklonili jednoznačně na stranu Hrgoviče.

Filip Hrgovič vs Zhilei Zhang

Hrgovič je díky vítezství také vítězem eliminátoru IBF a stal se povinným vyzývatelem světového šampióna, který vzejde z následného odvetného duelu mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou. naopak Zhang si připisuje první byť kontroverzní porážku a uvidíme kam se jeho kariéra v devětatřiceti letech ubírat.

Zhilei Zhang