Usyk vs Dubois o 4 tituly v Polsku!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisUkrajinský promotér Alexander Krassyuk potvrdil, že očekávaná titulová bitva o pásy WBA super, WBO, IBF a IBO se bude konat na konci srpna v polské Vratislavi!

26.8.2023 – Vratislav, Polsko
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Daniel Dubois
WBA super, WBO, IBF a IBO

Neporažená ukrajinská jednička a světová dvojka Oleksandr USYK (20-0-0, 13 KO) a britská čtyřka a světová sedmička „Dynamite“ Daniel DUBOIS (19-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Šestatřicetiletý ukrajinský šampión čtyři světové titulu před dvěma lety v září, když dokázal na galavečeru v londýnském Tottenhamu vybodovat 117:112, 116:112 a 115:113 tehdejšího britského mistra světa těžké váhy „AJ“ Anthonyho Joshuu (25-3-0, 22 KO).

Loni v srpnu se Saúdskoarabském městě Džidda konala odveta. Anthony Joshua sice předvedl znatelně lepší výkon a dokázal také Usyka dostat do velkých problémů, ale nakonec to opět nestačilo a Oleksandr Usyk všechny pásy obhájil na body 116:112, 115:113 a 113:115.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

V srpnu čeká Usyka druhá obhajoba a do cesty se mu postaví pětadvacetiletý britský boxer a povinný vyzývatel za organizaci WBA Daniel Dubois. Britský boxer má v držení od loňského června v držení standardní světový titul WBA, která získal vítězstvím nad Američanem Trevorem Bryanem.

Titul následně obhájil na konci loňského roku, když na domácím galavečeru v Tottenhamu ukončil ve třetím kole jihoafrického boxera a bývalého světového šampióna organizace IBO v křížové váze Kevina Lerenu. Následně jej organizace WBA jmenovala jako povinného vyzývatele Oleksandra Usyka.

Daniel Dubois