Usyk vs Dubois již tuto sobotu!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisNeporažený šampión těžké váhy Oleksandr Usyk a povinný vyzývatel za organizaci WBA Daniel Dubois se střetnout již tuto sobotu na galavečeru v Polsku o 4 tituly!

26.8.2023 – Vratislav, Polsko
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Daniel Dubois
WBA super, WBO, IBF a IBO

Neporažená ukrajinská jednička a světová dvojka Oleksandr USYK (20-0-0, 13 KO) a britská čtyřka a světová sedmička „Dynamite“ Daniel DUBOIS (19-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Šestatřicetiletý ukrajinský šampión Oleksandr Usyk získal před dvěma lety čtyři světové tituly, když dokázal na galavečeru v londýnském Tottenhamu vybodovat 117:112, 116:112 a 115:113 tehdejšího britského mistra světa těžké váhy „AJ“ Anthonyho Joshuu (25-3-0, 22 KO).

Loni v srpnu se Saúdskoarabském městě Džidda konala odveta. Anthony Joshua sice předvedl znatelně lepší výkon a dokázal také Usyka dostat do velkých problémů, ale nakonec to opět nestačilo a Oleksandr Usyk všechny pásy obhájil na body 116:112, 115:113 a 113:115.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois

Již tuto sobotu čeká Usyka druhá obhajoba a do cesty se mu postaví pětadvacetiletý britský boxer a povinný vyzývatel za organizaci WBA Daniel Dubois. Angličan má v držení od loňského června standardní světový titul WBA, který získal vítězstvím nad Američanem Trevorem Bryanem.

Titul následně obhájil na konci loňského roku, když na domácím galavečeru v Tottenhamu ukončil ve třetím kole jihoafrického boxera a bývalého světového šampióna organizace IBO v křížové váze Kevina Lerenu. Následně jej organizace WBA jmenovala jako povinného vyzývatele Oleksandra Usyka.

Vítěz by se následně měl střetnou s neporaženou chorvatskou jedničkou Filipem Hrgovičem (16-0-0, 13 KO), který před týdnem ukončil ve dvanáctém kole Australana McKeana a potvrdil pozici povinného vyzývatele za organizaci IBF. Samozřejmě je tu varianta sjednocujícího duelu s neporaženým šampiónem WBC Tysonem Furym, ale ten se aktuálně připravuje na zápas s bývalým UFC šampiónem Francisem Ngannou.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois