Levej hák speciál 3: Pavel Hynek – 1. část!

Proboxing Levej hák - Pavel HynekPodcast Levej hák tu je se svým třetím speciálem, který je tentokrát rozdělen na dvě části. V křesle proti moderátorovi Aleši Seifertovi seděl tentokrát rozhodčí olympijského a profesionálního boxu Pavel Hynek!

Kdo je vlastně Pavel Hynek? Bývalý 2** rozhodčí organizace IBA, dnes rozhodčí profesionální organizace WBC, předseda dozorčí rady ČBA, velký fanoušek a milovník boxu.  Na úvod Pavel odpovídal osobnější otázky, jak to má s boxem, kdy se k němu dostal a proč se vlastně rozhodl být rozhodčím.

V hlavní části rozhovoru se věnovali pravidlům bodování v olympijském boxu a profesionálním boxu, jaké jsou rozdíly apod. Co rozhodčí chtějí a mají vidět? Co se tedy vlastně boduje? Jaký byl vývoj v bodování? Papírové lístky nebo elektronický computer?

Může být kolo 10:10? nebo je to jen sen komentátorů? Jak se připravuje rozhodčí na zápas a načítá si boxery? Máme naději na výrazný vzestup českého boxu? V 2. díle, který přijde příští týden nás čeká hlubší pohled do struktur IBA, trochu o tlaku na rozhodčí, o organizaci WBC a samozřejmě, také otázka, kolik si rozhodčí vydělává… Tohle vše a mnoho dalšího v Counterpunch s Pavlem Hynkem.


Poslouchejte podcast LEVEJ HÁK na podcastových platformách Apple, Google, Spotify či Podbean, dejte follow a mrkněte na LEVEJ HÁK na Twitteru, Instagramu či facebooku nebo napište dotazy na levejhakpodcast@gmail.com

Levej hák