Usyk uvolnil pás IBF!

Oleksandr UsykKrál těžké váhy Oleksandr Usyk oznámil, že uvolnil pás IBF, aby o něj mohl v září bojovat Anthony Joshua a Daniel Dubois!

Oleksandr Usyk (22-0-0, 14 KO) a Tyson Fury (31-1-1, 24 KO) se střetli ve sjednocující bitvě 28. května na galavečeru v Rijádu a ukrajinský šampión dokázal Furyho vybodovat a sjednotit 5 titulů v divizi – WBA, WBC, WBO, IBF a IBO. Protože mají oba bijci ve smlouvě dodatek o odvetě, tak IBF oznámila, že Usykovi odebere titul, pokud se nepostaví k povinné obhajobě s Duboisem, který má prozatímní pás..

Následně Usyk a jeho tým kontaktoval IBF, zdali by mu neudělali výjimku, aby byly v odvetě, která je naplánovaná na 21. prosince v Rijádu opět všechny tituly. Nakonec se Usyk rozhodl, že pás uvolní, aby se o něj mohli  poprat v září britští boxeři Anthony Joshua (28-3-0, 25 KO) a Daniel Dubois (21-2-0, 20 KO).

„Anthony a Danieli, poslouchejte – vím, že titul IBF je pro vás velmi důležitý. Proito titul uvolňuji a je to můj dárek pro vás na 21. září“. Napsal Oleksandr Usyk na sociální sítě. Nyní je tak jasné, že prosincová odveta bude tedy bez pásu IBF. Zároveň se počítá, že by se Usyk příští rok střetl s vítězem duelu Joshua vs Dubois, aby mohl opět tituly sjednotit.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk