Usyk: Fury se mě bojí!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykŠampión těžké váhy Oleksandr Usyk se v srpnu postaví k obhajobě titulů s Danielem Duboisem. Nicméně jeho cílem je stále Tyson Fury bez ohledu na jeho titul!

Neporažený ukrajinský mistr světa těžké váhy organizací WBA, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) byl u příležitosti čtvrteční tiskové konference před zápasem s Danielem Duboisem (19-1-0, 18 KO) opakovaně dotazován na sjednocující duel s Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO). Usyk neskrýval, že má velký zájem o konfrontaci s „Cikánským králem“, z níž vzejde po dlouhých letech nesporný šampion těžké váhy.

„Nad Furym nepřemýšlím, ale rád bych ho potkal konečně v ringu. Už mě ani nezajímá jeho titul. Potřebuji boj s Furym a pás WBC bude jen další motivací. Lidé musí vidět náš boj a my mu musíme čelit. Bez tohoto zápasu se nikdo nedozví, kdo je nejlepší těžká váhy současnosti. Myslím, že Fury ten zápas taky chce, ale bojí se“. Říkal na tiskovce Usyk.

Usyk se také vyjádřil k plánovanému zápasu mezi Tysonem Furym a Francisem Ngannou, ve kterém prakticky jde jen o peníze. „Řeknu Vám to takhle, mohl se mnou bojovat o všechny pásy a mohli jsme dát celému světu nejlepší zápasy těžké váhy. Jenže co udělal on? Vybral si chlapa s nulovými boxerskými zkušenostmi… Myslím, že ten chamtivý pupkáč se mě prostě bojí“. Dodává šampión.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois