Usyk a Dubois se utkají v Polsku?!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisSkupina K2 Promotions zastupující Oleksandra Usyka vyhrála jednoznačně výběrové řízení na dudel s Danielem Duboisem. Zápas by se měl konat v Polsku!

12. srpna se na Městském stadionu ve Vratislavi s největší pravděpodobností odehraje souboj o tituly WBA super, WBO, IBF a IBO v těžké váze mezi Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO) a Danielem Duboisem (19-1-0, 18 KO).

Ve výběrovém řízení na organizaci titulové bitvy zvítězila skupina K2 Promotions zastupující ukrajinského šampióna, která nabídla částku ve výši 8,057 milionu dolarů. Peníze budou pro Usyka rozděleny v poměru 75:25, což znamená, že úřadující šampion vydělá 6,042 milionů dolarů a oficiální vyzyvatel vydělá 2,014 milionů dolarů.

Kromě polské Vratislavi skupina K2 v zadávací dokumentaci uvedla další dvě alternativní místa konání galavečera a to Manchester (Anglie) a Jeddah (Súdská Arábie). V obou případech by se pak duel odehrál už 5. srpna. Nicméně K2 chce vše směřovat na Polsko.

Podle pravidel WBA se souboj musí uskutečnit nejpozději do 90 dnů od skončení výběrového řízení. Boxeři by měli podepsat smlouvy na zápas v následujících 20 dnech.

Oleksandr Usyk

Výběrového řízení se zúčastnil i Frank Warren a jeho Queensberry Promotions, který předložil nabídku ve výši 5,6 milionu dolarů. Než přistoupilo k výběrovému řízení, skupina K2 se pokusila přesvědčit Warrena, aby bojoval v Polsku, aniž by muselo proběhnout výběrové řízení, ale britská strana nakonec na žádnou dobrovolnou nabídku nepřistoupila.

Daniel Dubois