Ugas plánuje návrat na příští rok!

Yordenis Ugas vs Manny PacquiaoBývalý světový šampión velterové váhy Yordenis Ugas se ještě do sportovního důchodu nechystá a na příští rok plánuje návrat mezi šestnáct provazů a v hledáčku má zajímavá jména!

Šestatřicetiletý kubánský boxer a bývalý světový šampión velterové váhy „54 Milagros“ Yordenis Ugas (27-5-0, 12 KO) se přeci jen mezi šestnáct provazů vrátí. Po poslední letošní prohře a ztrátě titulů nebyl stoprocentně rozhodnutý, ale nyní má jasno a chce se vrátit.

Ugas před dvěma lety na druhý pokus získal standardní světový titul WBA, když na galavečeru v Los Angeles dokázal ovládnout velmi vyrovnaný zápas s Američanem Abelem Ramosem na body 2x 115:113 a 111:117. O rok později, tedy loni v srpnu se pak postavil k životní výzvě.

Yordenis Ugas

A tou byl souboj o plnohodnotný světový titul s filipínskou legendou Manny Pacquiaem. Do zápasu nastupoval jako outsider a nepředpokládalo se, že by nesmrtelného „Pac Mana“ mohl porazit. Jenže Ugas byl skvěle připravený, eliminoval všechny Filipíncovi přednosti a zápas ovládl celkem jasně na body 115:113 a 2x 116:112.

Letos v dubnu se tak postavil ke sjednocující bitvě s šampiónem organizací IBF a WBC, krajanem Errolem Spence. Ugas v tomto zápase tvrdě narazil a neporažený Spence v duelu jasně kraloval a Ugase v desátém kole ukončil. Kubánec po zápase neupřesnil, jestli bude v kariéře pokračovat, protože nebyl se svým výkonem spokojen a uvědomoval si, že byl od výhry na míle daleko.

Yordenis Ugas vs Errol Spence

Jenže uteklo pár měsíců a Ugas hlásí „Dáli mi bůh, tak se příští rok vrátím“. Zároveň upřesnil, koho by si šestatřicetiletý boxer chtěl do ringu. „Chtěl bych nejraději Vergila, Jarona nebo Keitha“. řekl kubánský boxer.

Čtyřiadvacetiletý Vergil Ortiz (19-0-0, 19 KO) má aktuálně v držení Mezinárodní pás WBO, pětadvacetiletý Jaron Ennis (29-0-0, 27 KO) nemá aktuálně žádný pás a třiatřicetiletý Keith Thurman (30-1-0, 22 KO) se letos vrátil po skoro tříleté pauze o ztráty titulu WBA s Mannym Pacquiaem.

Yordenis Ugas