UFC: Dvořák bohužel padl na body!

David Dvořák vs Manel KapeČeská válečník David Dvořák uzavřel letošní rok druhou prohrou v UFC. Nestačil na skvělého Manela Kapeho z Angoly!

17.12.2022 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Vegas 66
Muší váha
Manel Kape 🇦🇴🆚🇨🇿 David Dvořák
30:27 – 30:27 – 29:28

Třicetiletý český bijec David Dvořák v prestižní UFC debutoval v březnu 2020 a vstup do mezi elitu se mu povedl na výbornou. Na galavečeru UFC Fight Ningt 170 přetlačil na body Brazilce Bruna Gustava da Silva. Ještě tentýž rok v září se postavil k druhému zápasu a tentokrát z toho byla jednoznačná výhra na body s Američanem Jordanem Espinosou.

Loni stihl Dvořák pouze jeden duel, když na galavečeru UFC Fight Night 188 už v prvním kole ukončil Kolumbijce Juancamila Ronderose. Neskutečná šňůra výher se protáhla na 16 vítězných duelů v řadě.

Letos v březnu tak nastupoval do čtvrtého zápasu pod hlavičkou UFC jako deset let neporažený zápasník. Do cesty se mu postavil v americkém Columbusu těžký soupeř z Brazílie Matheus Nicolau. Dvořákovi se zápas nepovedl podle představ a musel po dlouhých letech a poprvé v UFC zkousnout hořkost porážky v podobě prohry na body.

David Dvořák vs Manel Kape

V noci si tak chtěl zpravit chuť, jenže proti byl tvrdý Angolan Manel Kape. Ačkoliv se Dvořák snažil, tak na skvělého Kapeho ztrácel skoro celý zápas. Zápaš došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se jednostranně rozhodčí přiklonili na stranu Dvořákova soupeře. Pro Dvořáka to byla druhá letošní prohra v řadě naopak Kape si připisuje třetí výhru v řadě.

„Díky moc všem za obrovskou podporu, kterou jsem od Vás dostal. Moc mě mrzí, že jsem to nezvládnul. Nechal jsem tam vše a za nic na světě bych se nevzdal, ale bohužel to bylo na výhru málo“. Napsal na sociální sítě český válečník.

David Dvořák