Braekhus návrat do ringu zvládla!

Cecilia BraekhusBývalá nesporná královna velterové váhy Cecilia Braekhus se na nočním galavečeru v kalifornii vrátila mezi šestnáct provazů a připsala si výhru na body!

Jednačtyřicetiletá rodačka z Kolumbie žijící v Norsku „First Lady! Cecilia Braekhus (36-2-0, 9 KO) se vrací necelé dvouleté pauze zpět do ringu a na galavečeru ve Spojených státech vyzve v šestikolové bitvě Marisu Joanu Portillo (19-15-3, 4 KO) z Argentiny. Zápas by to měl být pro bývalou královnu velterové váhy snadný.

Braekhus získala první světové tituly již v roce 2009 a o pět let později jako první žena v profesionálním boxu sjednotila všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBC, WBO a IBF, když tehdy jasně vybodovala chorvatskou boxerku Ivanu Habazin.

Všechny pásy držela až do srpna 2020, kdy se střetla s Američankou Jessicou McCaskill. Zápas byl hodně vyrovnaný, ale americká vyzývatelka byla v zápase lepší a těsně vyhrála na body. Pro Braekhus to byla první porážka kariéry.

Loni v březnu se konala odveta a McCaskill už jasně dominovala a vyhrála jednoznačně na body. Od té doby Braekhus v ringu nestála a vrací se až v noci, kde na kalifornském galavečeru vyzvala Marisu Joanu Portillo z Argentiny.

Cecilia Braekhus

A zápas měl naprosto jednoznačný průběh. Bývalá světová šampiónka byla v plné síle, byla rychlejší a přesnější. Vůbec na rodačce z Kolumbie nebyla poznat skoro dvouletá pauza. Šestikolový zápas nakonec skončil na body a rozhodčí neměli moc těžkou práci a Braekhus vyhrála 3x 60:54.