UFC 300: Jiří Procházka je zpět!

Jiří Procházka vs Aleksandar RakičBývalý šampión UFC Jiří procházka se vrátí na dubnovém jubilejním turnaji UFC 300. Jeho soupeřem bude rakouský válečník Aleksandar Rakič!

13.4.2024 – Las Vegas, USA
UFC 300
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇦🇹 Aleksandar Rakič
Přímý přenos na Nova Sport 6

Jednatřicetiletý rodák z Hostěradic Jiří Procházka ovládl v roce 2019 japonskou organizaci Rizin a přesun do nejprestižnější MMA organizace UFC byl jen otázkou času. V roce 2020 podepsal smlouvu s UFC a ještě téhož roku v červnu jej čekal debut se švýcarským bijcem Volkanem Oezdemirem. Procházka duel zvládl a Oezdemira knockoutoval ve 2. kole.

O rok později ho čekala už mnohem těžší prověrka a to americký tvrďák Dominick Reyes. Český bojovník vytasil ve druhém kole brutální loket z otočky a Reyese oktagonu uspal. Před Procházkou se tak otevřela titulová bitva, ke které došlo na galavečeru UFC 275 červnu 2022 a do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Procházka měl v zápase problémy a na body prohrával. Nicméně v posledním kole dokázal Brazilce uškrtit a největší český MMA úspěch byl na světě.

V prosinci měla následovat odveta, ale Procházka se během příprav zranil a zápas musel být zrušen. Poté také po dohodě s vedením UFC pás uvolnil. loni v listopadu se pokusil opět titul získat a do cesty se mu postavil v hlavním zápase turnaje UFC 295 šestatřicetiletý brazilský fighter Alex Pereira. Brazilec začal zápas aktivněji a okopával Procházkovi nohy a následně ho docela pevně škrtil.

Jiří Procházka vs Alex Pereira

Ve druhém kole Brazilec vytasil dva přesné údery a poslal Procházku k zemi. Procházka se ho držel a inkasoval několik tvrdých loktů. Už to vypadalo, že se zápas přesune na zem, ale zasáhl rozhodčí Marc Goddard a překvapivě rychle zápas ukončil a rozhodl o novým šampiónovi polotěžké váhy, kterým se stal Alex Pereira. Na druhé straně si procházka připsal první porážku v UFC.

Letos si bude chtít český bijec spravit chuť a na jubilejním turnaji UFC 300 v Las Vegas se mu do cesty postaví jednatřicetiletý rakouský válečník Aleksandar Rakič. Rakušan se stejně jako Procházka vrací po porážce, kterou mu uštědřil v březnu 2022 Polák Jan Blachowicz. Od té doby v kleci nestál a tento souboj bude o výzvu šampióna.

Aleksandar Rakič


3.2.2024 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Fight Night
Roman Dolidze vs Nassourdine Imavov
Aliaskhab Khizriev vs Makhmud Muradov
Renato Moicano vs Drew Dober
Přímý přenos na Premier Sport
Dolidze vs Imavov


10.2.2024 – UFC Apex, Nevada, USA
UFC Fight Night
Jack Hermansson vs Joe Pyfer
Robert Bryczek vs Albert Duraev
Brad Tavares vs Gregory Rodrigues
Přímý přenos na Premier Sport
Jack Hermansson vs Joe Pyfer


17.2.2024 – Honda Center, Anaheim, USA
UFC 298
¤ Alexander Volkanovski vs Ilia Topuria
Geoff Neal vs Ian Machado Garry
Merab Dvalishvili vs Henry Cejudo
Přímý přenos na Premier Sport
UFC 298


24.2.2024 – Arena CDMX, Mexico City, Mexiko
UFC Fight Night
Brandon Moreno vs Brandon Royval 2
Yair Rodríguez vs Brian Ortega
Cristian Quiñonez vs Raoni Barcelos
Přímý přenos na Premier Sport
Brandon Moreno vs Brandon Royval 2