UFC 295: Procházka vs Pereira o titul!

Jiří Procházka vs Alex PereiraČeský válečník Jiří Procházka se za 3 týdny střetne s Alexem Pereirou a bude chtít opět získat pás šampióna polotěžké váhy. Předběžná karta v článku!

11.11.2023 – Madison Square Garden, New York, USA
UFC 295
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇧🇷 Alex Pereira
Přímý přenos na Premier Sport!

Třicetiletý český zápasník Jiří Procházka ovládl v roce 2019 japonskou organizaci Rizin a přesun do nejprestižnější MMA organizace UFC byl jen otázkou času. V roce 2020 podepsal smlouvu s UFC a ještě téhož roku v červnu jej čekal debut se švýcarským bijcem Volkanem Oezdemirem. Procházka duel zvládl a Oezdemira knockoutoval ve 2. kole.

O rok později ho čekala už mnohem těžší prověrka a to americký tvrďák Dominick Reyes. Český bojovník vytasil ve druhém kole brutální loket z otočky a Reyese oktagonu uspal. Před Procházkou se tak otevřela titulová bitva, ke které došlo na galavečeru UFC 275 loni v červnu a do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Procházka měl v zápase problémy a na body prohrával. Nicméně v posledním kole dokázal Brazilce uškrtit a největší český MMA úspěch byl na světě.

V prosinci měla následovat odveta, ale Procházka se během příprav zranil a zápas musel být zrušen. Poté také po dohodě s vedením UFC pás uvolnil. Nyní ho může opět získat a do cesty se mu postaví brazilský fighter Alex Pereira, který si v červenci vyšlápl na polského bijce Jana Błachowicze, kterého porazil na body.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

V hlavním duelu turnaje UFC 295 se představí úřadující šampión těžké váhy a legenda MMA Jon Jones, který získal titul při svém debutu v nejtěžší váhové divizi letos v březnu, když už v prvním kole uškrtil francouzského bijce Ciryla Gane. Jeho soupeřem bude bývalý šampión Stipe Miocic, který o titul přišel před dvěma lety v souboji s Francisem Ngannou.

Jon Jones vs Stipe Miocic

Jiří Procházka vs Alex Pereira


PŘEDBĚŽNÁ KARTA

Těžká váha (TITUL)
Jon Jones 🆚 Stipe Miocic
Polotěžká váha (TITUL)
Jiří Procházka 🆚 Alex Pereira
Pérová váha
Diego Lopes 🆚 Pat Sabatini
Slámová váha ženy
Mackenzie Dern 🆚 Jéssica Andrade
Lehká váha
Matt Frevola 🆚 Benoît Saint-Denis
Muší váha
Matt Schnell 🆚 Steve Erceg
Slámová váha
Tabatha Ricci 🆚 Loopy Godinez
Lehká váha
Jared Gordon vs Mark Madsen
Bantamová váha
John Castañeda 🆚 Kang Kyung-ho
Muší váha
Joshua Van 🆚 Kevin Borjas