UFC 294: Makhachev vs Volkanovski a Usman vs Chimaev!

UFC 294Již tuto sobotu nás čeká v Abú Dhabí turnaj UFC 294, který nabídne hodně skvělou kartu. Ta vyvrcholí duely odvetou Islam Makhachev vs Alexander Volkanovski a Kamaru Usman vs Khamzat Chimaev!

21.10.2023 – Abú Dhabí, SAE
UFC 294
Islam Makhachev 🆚 Alexander Volkanovski 2
Kamaru Usman 🆚 Khamzat Chimaev
Přímý přenos na Premier sport!

Původně se měli v hlavním duelu večera utkat v odvetě úřadující šampión lehké váhy Islam Makhachev a bývalý šampión Charles Oliveira. První duel se konal loni v říjnu na galavečeru UFC 280 a Makhachev utáhl Oliveiru ve druhém kole a získal titul. Jenže Oliveira se týden před turnaje zranil a UFC vymyslela odvetu s šampiónem pérové váhy Alexanderem Volkanovskim.

Makhachev se s Volkanovskim střetl letos v únoru na turnaji UFC 283 a vyhrál jednomyslně na body a obhájil titul lehké váhy. Volkanovski se následně v červenci vrátil k obhajobě titulu v pérové váze, když ve třetím kole ukončil Yaira Rodrígueze. Nyní přijmul nabídku na odvetu, která se bude konat opět v lehké váze a Makhachev bude znovu velkým favoritem.

V hlavním předzápase se střetnou v rámci eliminačního duelu střední váhy bývalý šampión velterové váhy Kamaru Usman a neporažený Dagestánec Khamzat Chimaev. Šestatřicetiletý Usman měl v držení titul od roku 2019 do roku 2021. V loňském roce však přišli dvě porážky s Leonem Edwardsem a Nigerijec se přesunul do střední váhy.

Na druhé straně devětadvacetiletý Khamzat Chimaev zatím v oktagonu nenašel přemožitele a v organizaci UFC si na své konto připsal už šest výher v řadě. Naposledy zápasil loni v září, když už v prvním kole ukončil Kevina Hollanda. Nyní ho dělí jediná výhra od titulového zápasu se Seanem Stricklandem.

UFC 294


PŘEDZÁPASY
Střední váha
Sharabutdin Magomedov 🆚 Bruno Silva
Slámová váha
Victoria Dudakova 🆚 Jinh Yu Frey
Pérová váha
Nathaniel Wood 🆚 Muhammad Naimov
Lehká váha
Mike Breeden 🆚 Anshul Jubli
Střední váha
Abu Azaitar 🆚 Sedriques Dumas
Bantamová váha
Javid Basharat 🆚 Victor Henry
Lehká váha
Mohammad Yahya 🆚 Trevor Peek
Muší váha
Tim Elliott 🆚 Muhammad Mokaev

HLAVNÍ KARTA
Bantamová váha
Said Nurmagomedov 🆚 Muin Gafurov
Střední váha
Ikram Aliskerov 🆚 Warlley Alves
Polotěžká váha
Magomed Ankalaev 🆚 Johnny Walker
Střední váha
Kamaru Usman 🆚 Khamzat Chimaev
Lehká váha TITUL
Islam Makhachev 🆚 Alexander Volkanovski