UFC 283 již tuto sobotu a 2 titulové bitvy!

UFC 283Na konci týdne nás čeká další galavečer organizace UFC. O titul se poperou v polotěžké váze Glover Teixeira a Jamahal Hill a v muší váze Deiveson Figueiredo a Brandon Moreno!

21.1.2023 – Rio de Janeiro, Brazílie
UFC 283
Polotěžká váha
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇺🇸 Jamahal Hill
Deiveson Figueiredo 🇧🇷🆚🇲🇽 Brandon Moreno

Přímý přenos na Premier Sport!

Třiačtyřicetiletý brazilský válečník Glover Teixeira se nakonec titulové bitvy dočká. Na galavečeru UFC 283 se na domácí brazilské půdě střetne s jednatřicetiletým americkým zápasníkem Jamahalem Hillem. Vítěz by se měl následně utkat s českým bijcem Jiřím Procházkou, který ze zdravotních důvodů v loňském roce pás šampióna uvolnil.

O uvolněný titul v polotěžké váze se nejdříve na galavečeru UFC 282 utkali Polák Jan Blachowicz a Dagestánec Magomed Ankalaev. Zápas však skončil překvapivou remízou a titul tak nezískal nikdo. Prezident UFC Dana White a promotéři organizace nakonec upekli úplně nový duel Teixeira vs Hill.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Na galavečeru nás čeká ještě jeden titulový zápas a v něm se již počtvrté v kariéře utkají úřadující šampión muší váhy Deiveson Figueiredo a prozatímní šampión Brandon Moreno. Zápasníci mají vzájemnou bilanci 1-1-1. První duel skončil remízou (UFC 256), druhý vyhrál Figueiredo (UFC 263) a ve třetím pro změnu vyhrál Moreno (UFC 270).

Dále v oktagonu uvidíme souboj velterové váhy Gilbert Burns vs Neil Magny, v muší váze Jessica Andrade vs Lauren Murphy nebo také zajímavý duel polotěžkých vah Paul Craig vs Johnny Walker. Přímý přenos bude vysílat sportovní televize Premier Sport.

UFC 283