UFC 279: Chimaev a Diaz dominovali!

Nate Diaz vs Tony FergusonČečenský fighter v pátek nenavážil a Dana White na poslední chvíli musel přeházet hlavní kartu. Chimaev nakonec jasně zdemoloval Hollanda a Diaz utáhl Fergusona!

Na galavečer UFC 279 její prezident Dana White jen tak nezapomene. Vše začalo už na předzápasové tiskové konferenci, která nakonec ani nebyla a skončila po pár minutách. V zákulisí do sebe totiž skočili Khamzat Chimaev a Kevin Holland a do potyčky se nakonec zapojilo skoro 100 lidí.

Nate Diaz vs Tony Ferguson

Následně na váze byl v hlavní roli opět Čečenec Khamzat Chimaev, který nenavážil o neskutečných 3,4 kilogramů a doktor mu zakázal další shazování. V tu chvíli začal pro Dana Whita další problém a narychlo přeskládal startovku.

Khamzat Chimaev vs Kevin Holland

Původně se měli proti sobě postavit Khamzat Chimaev s Nate Diazem, Kevin Holland s Danielem Rodriguezem a Li Jingliang s Tony Fergusonem. Následně udělalo UFC rošádu, která nemá obdoby a nakonec z toho byly vytvořené úplně nové duely.

Catchweight 81,6 kg
Daniel Rodriguez 🇺🇸🆚🇨🇳 Li Jingliang
29:28 – 29:28 – 28:29

Catchweight 81,6 kg
Khamzat Chimaev 🇷🇺🆚🇺🇸 Kevin Holland
1. kolo SUB (D’Arce choke)

Osmadvacetiletý Čečenec Khamzat Chimaev předvedl další dominantní výkon, když americkému zápasníkovi Kevinovi Hollandovi nedovolil vůbec nic, nedal mu žádný prostor a po dvou minutách jej uškrtil. Chimaev si tak připisuje šestou výhru v UFC a celkově dvanáctou v profi kariéře.

Velterová váha
Nate Diaz 🇺🇸🆚🇺🇸 Tony Ferguson
4. kolo SUB (Guillotine choke)

V hlavním duelu galavečera se střetli dvě legendy MMA. Na jedné straně sedmatřicetiletý Nate Diaz a o rok starší Tony Ferguson.  I tento zápas byl tahem na jednu stranu z pohledu Diaze a ten parádně ve čtvrtém kole utáhl Fergusona v gilotině. Pro Fergusona to byla již pátá porážka v řadě. Diaz po zápase oznámil, že si nyní dá od zápasení pauzu a uvidí, jakým směrem se vydá.