Atlas: Joshua byl vždycky trochu přeceňovaný!

Anthony JoshuaLegendární americký trenér Teddy Atlas se vyjádřil na adresu bývalého světového šampióna těžké váhy. Byl přeceňovaný už když byl neporažený, ale koho vlastně porazil? Ptá se Atlas!

„Britští fanoušci mají rádi poražené, kteří se vrátí na vrchol, ale kvality Johuy jsou dost spekulativní. Joshua vyhrál světový titul s Charlesem Martinem, ale co si budeme povídat, to nebyl nějaký silný šampión a k pásu přišel praktiky zadarmo bez boje“. Začal Teddy Atlas kritikou.

„Když se na Joshuu podíváme hlouběji, tak koho vlastně porazil? Ano v soubojích s Usykem ukázal srdce bojovníka, ale prohrál a po zápase se jako vyspělí boxer rozhodně nechoval. Prohrál s Andy Ruizem, který šel do zápasu jako rychle povolaný náhradník a Joshuu naprosto v ringu zesměšnil“ Pokračuje legendární trenér v kritice.

„Vždycky jsem říkal, že je Joshua trochu přeceňovaný a promotéři mu to musí vrátit, protože je stál moc peněz a oni je potřebují zase vydělat. Porazil Klitschka nebo Povetkina, to jsou velká jména, ale kolik jim bylo v době zápasu?“ Zakončil svůj pohled Teddy Atlas.

Teddy Atlas

Slova amerického trenéra jsou více než pravda. Vše začalo už na olympijských hrách v Londýně 2012, kde Anthony Joshua velmi kontroverzně vybodoval amatérskou legendu Roberta Cammarella. Když se Joshua střetl s Wladimirem Klitschkem v roce 2017 bylo Ukrajinci již 41 let a nemůže být vůbec řeč, že by jej Joshua jednoznačně přejel.

Charles Martin vs Anthony Joshua

Ačkoliv Klitschka ukončil v jedenáctém kole, tak zápas v tu dobu vedl britský boxer těsně na body 96:93, 95:93 a 93:95. O rok později se střetl s legendárním ruským bijcem Alexanderem Povetkinem, kterého ukončil v sedmém kole. Povetkinovi bylo také už 39 let. Na konci roku 2020 porazil Kubrata Puleva, kterému bylo také 39 let. Největším skalpem je tak výhra nad bývalým šampiónem Josephem Parkerem z roku 2018, kterého jasně vybodoval.

Andy Ruiz vs Anthony Joshua