Tyson Fury končí kariéru! Zase!

Tyson FuryNeporažený šampión těžké váhy Tyson Fury v posledních dnech opět hýbe s emocemi fanoušků. Nejdřív oslovil Derecka Chisoru na prosincový zápas a nyní opět ukončuje kariéru!

Čtyřiatřicetiletý „The Gypsy King“ Tyson Fury (32-0-1, 23 KO) se opět hraje s fanoušky a promotéry. V tom to týdnu oslovil tábor Derecka Chisory (33-12-0, 23 KO) se kterým chtěl uzavřít trilogii. To následně také Fury potvrdil v rozhovoru. Včera šampión oslavil narozeniny a vše je opět jinak.

Fury si ještě včera přes video hovor zavolal s prezidentem organizace WBC Mauriciem Sulaimánem a oznámil mu konec kariéry s tím, že již nebude pás WBC obhajovat. Následně vše vysvětlil v dalším rozhovoru, aby ho fanoušci pochopili.

„Měl jsem spoustu pozitivních ohlasů na mojí kariéru a spousta z Vás mě chtělo vidět znovu boxovat. Byl jsem rozhodnutý udělat ještě dva skvělé zápasy. Jenže během narozenin jsem mluvil se svou manželkou a týmem a nakonec jsme se rozhodli, že už boxovat nebudu“. řekl Fury

Tyson Fury vs Deontay Wilder

A poděkoval lidem, kteří stali při jeho úspěších “ Frank Warren, SugarHil [Steward], BT Sport, tátovi (John Fury), Spencer Brown, Steve Egan, ESPN, WBC, Top Rank, Jimmy Harrington, Andy Lee, Isaac Lowe, Ben Davison, Kristian Blacklock, Tim Allcock, Robert Davies, Shane Fury, Hughie Fury, James Ward. Těch lidí bylo tolik, že se všem omlouvám, jestli jsem na někoho zapomněl“ Uzavřel Fury

Tyson Fury vs Wladimir Klitschko

Nyní nastává otázka, co bude za týden nebo za měsíc. Fury během své kariéry několikrát oznámil jak ukončení, tak návrat a to se děje i v posledních týdnech. Fury pás obhájil naposledy v dubnu, když završil trilogii s Wilderem a má tak čas do dubna příštího roku na obhajobu. Dá se tak očekávat, že WBC nebude ihned pás uvolňovat a nechá si otevřena zadní vrátka pro případný sjednocující duel.