Martin Buday dnes na UFC v San Diegu!

Martin Buday vs Lukasz BrzeskiSlovenský bijec nejtěžší váhové divize Martin Buday má před sebou druhý zápas v UFC. Dnes v noci vyzve polského ranaře Lukasze Brzeskiho!

DNES – San Diego, Californie, USA
UFC on ESPN 41
Martin Buday vs Lukasz Brzeski
Přímý přenos na Premier Sport!

Slovenský válečník Martin „Badys“ Buday debutoval v UFC 16 dubna, kdy dokázal vybodovat Američana Chrise Barnetta a připsat si historicky první vítězství v nejprestižnější MMA organizaci světa. Nicméně byl blízko diskvalifikace.

Buday vstoupil do zápasu sebevědomě a jasně dominoval. Američan neměl na skvěle připraveného Budaye odpověď a ten si tak šel za jednoznačným vítězstvím. Jenže vše mohl změnit moment z poloviny třetího kola, který mohl skončit pro Slováka diskvalifikací.

Slovák začal u pletiva masírovat Barnetta lokty a jeden z nich dopadl také do zátylku, což je v MMA bráno jako zakázaný úder. Američan byl po úderu značně otřesený a vyžádal si pauzu. Sice se chtěl do zápasu vrátit, ale to nedovolil zápasový lékař a rozhodčí musel zápas ukončit.

Martin Buday

Pokud by byl loket posouzený jako chtěný, byl by Buday diskvalifikován. Naštěstí pro slovenského zápasníka rozhodčí rozhodl, že úder úmyslný nebyl a zápas tak byl nabodován. Všichni rozhodčí viděli jako jednoznačného vítěze právě Budaye a ten tak oslavil historicky první vítězství v UFC.

Dnes ho čeká zápas číslo 2 a do cesty se mu postaví polský bijec Lukasz Brzeski. Pro něho to bude debut v UFC po přechodu z polské organizace Babilon MMA. Polák také zápas v České republice, když v roce 2018 dokázal porazit na galavečeru XFN 18 Alexandera Cvernu ve druhém kole.

Lukasz Brzeski

Podle sázkových kanceláří je Buday velký favoritem duelu s kurzem 1,3. Na Brzeskiho je vypsán kurz 3,53. Dokáže třicetiletý bývalý šampión organizace Oktagon vyhrát i svůj druhý duel v UFC?