Tyson Fury dokázal s problémy vyhrát na body!

Tyson Fury vs Francis NgannouNgannou dokázal posadit Furyho na zadek, nakonec však úřadující šampión jen těsně vyhrál na body. Vyhráli také Bakole, Makhmudov, Itauma, Parker i Wradley. Kompletní výsledky v článku!

Galavečer v Rijádu odstartoval duel v super velterové váze, ve kterém jasně dominoval britský boxer Jack McGann (9-0-1, 6 KO), který už ve druhém kole ukončil Američana Alcibiada Durana (12-4-0, 9 KO). Ve druhém zápase večera dokázal rodák z Konga Martin Bakole ve čtyřech kolech vyprovodit dvaačtyřicetiletého veterána Carlose Takama a připsal si již devátou výhru v řadě od porážky Michaelem Hunterem v roce 2018.

Martin Bakole vs Carlos Takam

Neporažená osmnáctiletá vycházející hvězda britské těžké váhy „Enriko“ Moses Itauma (6-0-0, 4 KO) v prvním kole smáznul neškodného maďarského boxera Istvans Bernatha (10-2-0, 8 KO) a vyhrává i šestý profesionální duel. V ringu se příliš nezapotil ani ruský knockouter Arslanbek Makhmudov (18-0-0, 17 KO), když už v prvním kole poslal k zemi Američana Juniora Anthony Wrighta. Ten sice ještě vstal, ale po dalším přesném úderu ringový zápas ukončil. Rus tak obhájil pás NABF a získal také Interkontinentální titul WBA. V pozápasovém rozhovoru Makhmudov přiznal, že jeho tým má těžkou práci s hledáním soupeřů, protože s ním nikdo nechce boxovat.

Arslanbek Makhmudov

Bývalý světový šampión těžké váhy „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph Parker (33-3-0, 23 KO) vyzval v souboji o Interkontinentální tituly WBO a IBF kanadskou jedničku Simona Keana (23-2-0, 22 KO). Duel měl naprosto jednostranný průběh a novozélandský boxer postupně Keana rozebíral až jej ve třetím kole poslal nekompromisně k zemi a připsal si třetí vítězství v řadě.

Joseph Parker

V posledním předzápase se o britské tituly BBBofC a Commonwealth a také Evropský titul EBU utkali neporažení britští boxeři Fabio Wardley a David Adeleye. Zápas začal vyrovnaně, ale postupně začal duelu dominovat osmadvacetiletý Wardley a Adeleyovi začala odcházet fyzička. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy jej poslal Wardley k zemi. Adeleye ještě zkusil pokračovat, ale po dalších tvrdých úderech duel ukončil ringový John Latham. Wardley vítězstvím prodloužil neporazitelnost už na 17 zápasů a k tomu má nyní v držení 3 tituly.

David Adeleye

Zlatým hřebem galavečera v Saúdské Arábii byl duel mezi neporaženým úřadujícím šampiónem těžké váhy Tysonem Furym a bývalým králem těžké váhy organizace UFC Francisem Ngannou. Očekávala se jasná převaha Furyho, ale zápas měl úplně odlišný průběh. Už ve třetím kole poslal Ngannou tvrdým úderem nad ucho Furyho do počítání a ten měl nemalé problémy.

Tyson Fury vs Francis Ngannou

Zápas byl hodně vyrovnaný a Fury měl problém se ke Kameruncovi dostat, ten všechny kombinace šampióna ustál a naopak jeho tvrdé údery s Furym cloumali. Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém dva ze tří rozhodčí rozhodli o velmi těsném vítězství britského boxera. Výkon Furyho byl jeden z nejslabších za poslední roky.

Tyson Fury vs Francis Ngannou


VÝSLEDKY

Super velterová váha
Jack McGann 🇬🇧🆚🇺🇸 Alcibiade Duran
2. kolo TKO

Těžká váha
Martin Bakole 🇨🇩🆚v🇨🇲🇫🇷 Carlos Takam
4. kolo TKO

Těžká váha
Moses Itauma 🇬🇧🆚🇭🇺 Istvan Bernath

1. kolo TKO

Těžká váha
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇺🇸 Junior A. Wright
1. kolo TKO

Těžká váha
Joseph Parker 🇳🇿🆚🇨🇦 Simon Kean
3. kolo KO

Těžká váha
Fabio Wardley 🇬🇧🆚🇬🇧 David Adeleye
7. kolo TKO

Těžká váha
Tyson Fury 🇬🇧🆚🇨🇲 Francis Ngannou
Alan Krebs 95-94
Juan Carlos Pelayo 96-93
Ed Garner 94-95