Rijád: Tváří v tvář Fury vs Usyk!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykTyson Fury se po těsném vítězství nad Francisem Ngannou střetl tváří v tvář s Oleksandrem Usykem a oba potvrdili, že se chtějí utkat v prosinci, jenže Warren to tak jistě už nevidí! Video v článku!

Neporažený úřadující šampión těžké váhy organizace WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (34-0-1, 24 KO) si v Saúdské Arábii sice připsal očekávanou výhru, ale nebylo to rozhodně zadarmo a duel mohl klidně skončit i remízou nebo úplně opačně. Očekávala se jasná dominance světového šampióna z britských ostrovů, ale vše bylo jinak.

Bývalý šampión MMA organizace UFC „Predator“ Francis Ngannou (0-1-0, 0 KO) předvedl skvělý výkon a především jeho tvrdé údery a odolnost dělali Furymu největší problémy. Ve třetím kole dokázal šampióna trefit nad ucho a Fury se k udivení všech ocitl v počítání.

Dule následně pokračoval velmi vyrovnaně, ale Furymu dělaly tvrdé bomby Kamerunce velké problémy a britský boxer nebyl očividně ve své kůži. Zápas nakonec nikdo nedokázal před limitem ukončit a o vítězi tedy rozhodli rozhodčí 2:1 – 96:93, 95:94 a 94:95.

Po zápase přišel očekávaný staredown s Oleksanderem Usykem (21-0-0, 14 KO)m který má v držení zbylé tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Oba odpověděli kladně, že by se mohli střetnou v prosinci. Usyk několikrát zopakoval, že je na 23.12. připraven. Jenže do toho se vložil Furyho promotér Frank Warren s tím, že nejdříve se musí podrobit zdravotní prohlídce a pokud by byl Fury jakkoliv zraněn, tak se zápas v prosinci konat nebude.

Tyson Fury vs Francis Ngannou

Fury předvedl jeden z nejslabších výkonů kariéry a v jeho týmu se určitě povedou velké diskuze o tom, jestli riskovat zápas s Usykem. Na druhé straně Ngannou může být se svým výkonem nadmíru spokojen a při svém debutu v profesioním boxu ukázal, že by mohl patřit mezi špičku.