Tváří v tvář: Zapeda vs Prograis!

Jose Zepeda vs Regis PrograisStříbrný šampión organizace WBC Jose Zepeda a bývalý světový šampión Regis Prograis se utkají na konci listopadu o uvolněný světový titul WBC. Nyní se střetli na tiskové konferenci! Video v článku!

26.11.2022 – USA
Super lehká váha
Jose Zepeda 🇺🇸🆚🇺🇸 Regis Prograis
Přímý přenos na ESPN+ a ESPN PPV!

Americká šestka a světová desítka „Chon“ Jose ZAPEDA (35-2-0, 27 KO) a americká čtyřka a světová sedmička „Rougarou“ Regis PROGRAIS (27-1-0, 23 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný světový titul organizace WBC!

Třiatřicetiletý stříbrný šampión Jose Zapeda již dvakrát bojoval o světový titul, ale v obou případech musel zkousnout hořkost porážky. Poprvé v roce 2015 prohrál souboj v lehké váze o titul WBO, když jej ve druhém kole ukončil Angličan Terry Flanagan. Podruhé bojoval o titul už v super lehké váze v roce 2019. Tentokrát ho ve vyrovnané bitvě přetlačil těsně na body Jose Carlos Ramirez.

Jose Zepeda

Nicméně před dvěma lety získal výhrou nad běloruským bijcem Ivanem Baranchykem stříbrný pás WBC. Ten úspěšně loni dvakrát obhájil, když nejprve v květnu vybodoval krajana Henryho Lunda a následně  v říjnu ukončil v prvním kole Josue Vargase z Portorika. Nyní se tak potřetí v kariéře postaví do souboje o plnohodnotný světový titul.

Zapeda to však bude mít hodně těžké. Do cesty se mu postaví třiatřicetiletý bývalý světový šampión Regis Prograis. Americký boxer získal už v roce 2018 diamantový pás WBC, když v osmi kolech vyprovodil Argentince Juana Jose Velasca. V roce 2019 k němu přidal ještě regulérní světový titul WBA, když v šestém kole ukončil Bělorusa Kiryla Relikha.

Regis Prograis

Na konci roku 2019 vyzval držitele pásu WBA super a IBF, britskou neporaženou hvězdu Joshe Taylora. Duel nabídl velmi vyrovnaný souboj, který nakonec jen těsně na body vyhrál Taylor a Prograis poprvé v kariéře prohrál. Nicméně od této porážky si připsal tři výhry v řadě a řekl si o titulový souboj ve kterém je mírným favoritem.