Tváří v tvář: Wood vs Warrington!

Leigh Wood vs Josh WarringtonLeigh Wood a Josh Warrington se střetli tváří v tvář na včerejší tiskovce před zítřejším duelem v Sheffieldu, kde bude Wood obhajovat titul WBA! Video v článku!

7.10.2023 – Sheffield Arena, Sheffield, VB
Pérová váha
Leigh Wood 🇬🇧🆚🇬🇧 Josh Warrington
Přímý přenos na DAZN!

Britská jednička a světová dvojka „Leigh-thal'“ Leight WOOD (27-3-0, 16 KO) a britská dvojka a světová sedmička „The Leeds Warrior“ Josh WARRINGTON (31-2-1, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o standardní světový titul organizace WBA!

Pětatřicetiletý šampión Leigh Wood získal zpět standardní pás WBA letos v květnu, když dokázal na domácím galavečeru v Manchesteru vybodovat mexického boxera Mauricia Laru, který jej v únoru překvapivě ukončil v sedmém kole.

Následně WBA rozhodla, že by se měl utkat s neporaženým Uzbekem Otabekem Kholmatovem (11-0-0, 10 KO). Jenže Wood požádal WBA o dobrovolnou obhajobu s krajanem Joshem Warringtonem a organizace mu vyšla vstříc. Kholmatov si tak bude na svou příležitost počkat do příštího roku.

Leigh Wood vs Josh Warrington

Na druhé straně dvaatřicetiletý Josh Warrington se vrací po loňské porážce s mexickým šampiónem Luisem Albertem Lopezem, který jej ve vyrovnaném duelu dokázal přetlačit na body. Warrington tak ztratil světový titul IBF a nyní by si chtěl spravit chuť a vrátit se na vítěznou vlnu.

Na zítřejším galavečeru nás čeká také ženský titulový zápas v super velterové váze Terri Harper (14-1-1, 6 KO) vs Cecilia Braekhus (37-2-0, 9 KO). Harper bude obhajovat světový titul WBA, který získala loni v září vítězstvím nad Hannah Rankin. V zápase bude také ve hře uvolněný titul WBO po Natashe Jonas.