Tváří v tvář: Okolie vs Billam-Smith!

Lawrence Okolie vs Chris Billam-SmithÚřadující šampión organizace WBO v křížové váze Lawrence Okolie má před sebou čtvrtou obhajobu světového titulu. Do cesty se mu postaví na konci května krajan Chris Billam-Smith! Video v článku!

27.5.2023 – Vitality Stadium, Bournemouth, VB
Křížová váha
Lawrence Okolie 🇬🇧🆚🇬🇧 Chris Billam-Smith
Přímý přenos na Sky Sports!

Neporažená britská a světová jednička „The Sauce“ Lawrence OKOLIE (19-0-0, 14 KO) a britská trojka a světová dvanáctka „The Gentleman“ Chris BILLAM-SMITH (17-1-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Lawrence Okolie vs Chris Billam-Smith

Třicetiletý úřadující světový šampión Lawrence Okolie získal pás WBO v březnu 2021, když v šestém kole knockoutoval polského bijce Krzysztofa Glowackiho. Následně v září pás obhájil, když už ve třetím kole poslal k zemi Černohorce Dilana Prasoviče.

K druhé obhajobě titulu se postavil loni v únoru na galavečeru v Londýnské O2 aréně a do cesty se mu postavil Polák Michal Cieslak. Okolie zápas jasně ovládl a polského vyzývatele jasně vybodoval 117:110, 116:111 a 115:112.

Lawrence Okolie vs David Light

Naposledy titul obhajoval letos 25. března na galavečeru v Manchesteru a do cesty se mu postavil Novozélanďan David Light. Úřadující šampión i přes chybějící koncovku zápas jasně ovládl a Lighta vybodoval 119:108, 117:110 a 116:112.

Nyní tak má před sebou obhajobu číslo čtyři a jeho soupeřem bude dvaatřicetiletý krajan Chris Billam-Smith, který v minulosti držel britské a Evropské tituly. Jedinou porážku v kariéře mu uštědřil v roce 2019 Richard Riakporhe, který jej ve vyrovnaném zápase přetlačil na body.

Chris Billam-Smith

Billam-Smith si před dvěma lety vyšlápl i na českou jedničku Vasila Ducára, kterého s naprostým přehledem porazil na body. V loňském roce vyhrál všechny tři duely, naposledy v prosinci knockoutoval v pátém kole Armenda Xhoxhaje a řekl si o titulovou bitvu, kterou nyní dostane.