Tváří v tvář: Kambosos vs Hughes!

George Kambosos vs Maxi HughesGeorge Kambosos a Maxi Hughes se střetli v Oklahomě na tiskové konferenci před zítřejším duelem o světový titul IBO! Video v článku!

22.7.2023 – Firelake Arena, Shawnee, USA
Lehká váha
George Kambosos 🇦🇺🆚🇬🇧 Maxi Hughes
Přímý přenos na ESPN!

Australská jednička a světová  sedmička „Ferocious“ George KAMBOSOS (20-2-0, 10 KO) a britská jednička a světová patnáctka „Maximus“ Maxi HUGHES (26-5-2, 6 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBO!

Devětadvacetiletý australský boxer George Kambosos dokázal v listopadu 2021 na galavečeru v New Yorku překvapivě vybodovat 115:112, 115:111 a 113:114 tehdejšího šampióna a přemožitele Vasyla Lomachenka, Američana Teofima Lopeze (18-1-0, 13 KO) a získat světové tituly WBA super, WBO a IBF.

Loni v červnu přišla sjednocující bitva s dlouholetým šampiónem organizace WBC Devinem Haneyem (30-0-0, 15 KO). Kambosos však zápas na domácí australské půdě a Haney duel jasně ovládl a všechny tituly sjednotil. O čtyři měsíce později se konala v Melbourne odveta a Kambosos opět prohrál.

Zítra ho čeká po dvou porážkách první zápas a do cesty se mu postaví třiatřicetiletý britský boxer a úřadující světový šampión menší organizace IBO Maxi Hughes. Duel zároveň bude eliminací za organizaci IBF.

George Kambosos vs Maxi Hughes

Maxi Hughes získal světový titul už v roce 2019, když jasně vybodoval mexického boxera Jovanniho Straffona. V loňském roce pás dvakrát úspěšně obhájil, když nejprve v březnu vybodoval Ryana Walshe a následně v září přetlačil v těžkém duelu na body také Kida Galahada.