Tváří v tvář: Crawford vs Avanesyan!

Terence Crawford vs David AvanesyanÚřadující světový šampión velterové váhy Terence Crawford a vyzývatel David Avanesyan se střetli tváří v tvář na tiskové konferenci před sobotním duelem! Video v článku!

10.12.2022 – USA
Velterová váha
Terence Crawford 🇺🇸🆚🇷🇺 David Avanesyan
Přímý přenos na Sport 1!
Ze soboty na neděli ve 3:00!

Neporažená americká a světová jednička „Bud“ Terence CRAWFORD (38-0-0, 29 KO) a ruská jednička a světová desítka „Ava“ David AVANESYAN (29-3-1, 17 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Pětatřicetiletý americký boxer Terence Crawford v srpnu 2017 sjednotil pásy WBA super, WBC, WBO a IBF v lehké váze, když ve třetím kole knockoutoval Namibijce Juliuse Indonga a stal se tak nesporným králem této váhové divize. O rok později přešel do velterové váhy a v devíti kolech vyprovodil tehdejšího šampióna Jeffa Horna a získal světový titul WBO.

Terence Crawford vs David Avanesyan

Od té doby světový titul pětkrát úspěšně obhájil a vždy to bylo před limitem. Jose Benavidez, Amir Khan, Egidijus Kavaliauskas, Kell Brook ani Shawn Porter nedokázal s Crawfordem odboxovat plný počet kol. Nyní má Američan před sebou šestou obhajobu.

Terence Crawford

Do cesty se mu po neúspěšných vyjednávání s krajanem Errolem Spencem nakonec zítra  postaví čtyřiatřicetiletý Evropský šampión David Avanesyan. Ten drží pás EBU již od roku 2019, kdy porazil španělského boxera Kermana Lejarraga. Pás naposledy popáté obhájil letos v březnu výhrou nad Oskari Metzem z Finska.

David Avanesyan