Tváří v tvář: Canelo vs Ryder!

Saul Alvarez vs John RyderNesporný král super střední váhy Saul „Canelo“ Alvarez se střetl tváří v tvář s vyzývatelem Johnem Ryderem na závěrečné tiskovce! Video v článku!

6.5.2023 – Estadio Akron, Zapopan, Mexiko
Super střední váha
Saul Alvarez 🇲🇽🆚🇬🇧 John Ryder
Přímý přenos na DAZN!

Mexická a světová jednička „Canelo“ Saul ALVAREZ (58-2-2, 39 KO) a britská jednička a světová dvojka „The Gorilla“ John RYDER (32-5-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v super střední váze!

Dvaatřicetiletý nesporný král super střední váhy Canelo Alvarez získal svůj první světový titul už v roce 2011, když ovládl souboj s britským boxerem Matthewem Hattonem a získal uvolněný světový titul organizace WBC v super velterové váze. Titul držel až do roku 2013, kdy ve velkolepém zápase prohrál s legendárním Floydem Mayweatherem.

O čtyři roky později v listopadu 2015 se přesunul do střední váhy a na galavečeru v Las Vegas se střetl opět o uvolněný titul WBC. Do cesty se mu tehdy postavil skvělý americký boxer žijící v Portoriku Miguel Cotto. Canelo zápas jasně ovládl a vyhrál jednomyslně na body.

V roce 2019 si odskočil o dvě váhy výše a v polotěžké divizi vyzval tehdejšího šampióna organizace WBO Sergeye Kovaleva. Canelo vyrovnaný zápas utnul v jedenáctém kole, kdy Kovaleva knockoutoval a získal světový titul ve třetí váhové kategorii.

Hned v dalším zápase debutoval v super střední váze a vyzval tehdejšího úřadujícího šampióna organizací WBA a WBC Calluma Smitha. Canelo v duelu opět jasně dominoval a Smitha bez větších problémů vybodoval. V roce 2021 pak všechny pásy v divizi sjednotil, když nejprve získal titul WBO výhrou nad Billy Joe Saundersem a následně také pás UBF, když před limitem ukončil šampióna Caleba Planta.

Saul Alvarez vs John Ryder

V loňském roce si chtěl vyšlápnout opět na šampióna polotěžké váhy, kterým je aktuálně neporažený ruský bijec Dmitry Bivol, ale Canelo tvrdě narazil. Bivol byl v zápase lepším mužem v ringu, Alvarez na skvěle připraveného Rusa nemohl najít žádný účinný recept a prohrál podruhé v kariéře na body. Naposledy stál v ringu loni v květnu, když završil trilogii s Gennady Golovkinem, kterého porazil na body a poprvé obhájil všechny 4 světové tituly najednou.

Nyní má před sebou druhou obhajobu titulů a do cesty se mu postaví již tuto sobotu na galavečeru v Mexiku čtyřiatřicetiletý rodák z Londýny John Ryder. Britský boxer už jednou v roce 2019 o světové tituly bojoval, ale na krajana Calluma Smitha a prohrál jasně na body. Ve svém posledním duelu loni v listopadu získal výhrou nad krajanem Zachem Parkerem prozatímní světový titul WBO a stal se tak povinným vyzývatelem Canela.

Saul Alvarez vs John Ryder

Canelo je samozřejmě obrovským favoritem a nepředpokládá se, že by měl klopýtnout právě s Ryderem. Mexický boxer už má naplánovanou na září i odvetu s Dmitry Bivolem, kterému loni podlehl na body. Tentokrát by se však mělo bojovat v super střední váze o tituly Alvareze kromě pásu WBC.


TikTok proboxing


Mallpay Proboxing