Titulový duel Fulton vs Inoue odložen!

Naoya InoueBývalý nesporný šampión bantamové váhy Naoya Inoue se během přípravy zranil a souboj s šampiónem super bantamové váhy Stephenem Fultonem je odložen!

Devětadvacetiletý japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (24-0-0, 21 KO) 13. prosince naprosto rozebral na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF.

Po zápase oznámil přechod do super bantamové váhy. „Tohle byl můj poslední zápas v bantamové váze. Dokázal jsem maximum, protože jsem sjednotil všechny pásy a porazil všechny šampióny. Nyní je čas na přesun do super bantamové váhy a čelit dalším výzvám“. Oznámil tehdy japonský boxer po sjednocujícím duelu s Butlerem.

Na začátku března bylo oficiálně oznámeno, že Naoya Inoue odboxuje pětadvacátý profesionální zápas už v super bantamové váze a jeho soupeřem bude osmadvacetiletý neporažený úřadující šampión organizací WBC a WBO Stephen Fulton (21-0-0, 8 KO).

Naoya Inouea

Ježe z plánovaného květnového duelu nakonec nic nebude. Inoue se totiž v rámci přípravného kempu zranil a do zápasu nebude schopen nastoupit. promotéři oznámili, že se jedná o novém datu, který bude pravděpodobně na konci léta.

Naoya Inoue vs Stephen Fulton