Terminátor nebo Pirát?

Karlos Vémola vs Samuel KrištofičPo dlouhém šestiletém čekání se Karlos „Terminátor“ Vémola konečně dočká. V rámci posledního turnaje tohoto roku se utká se svým dlouholetým rivalem Samuelem „Pirátem“ Krištofičem!

29.12.2023 O2 aréna, Praha, ČR
Oktagon 51
Vstupenky v síti O2arena
Přímý přenos na OktagonTV

Po dlouhém šestiletém čekání se Karlos „Terminátor“ Vémola konečně dočká. V rámci posledního turnaje tohoto roku se utká se svým dlouholetým rivalem Samuelem „Pirátem“ Krištofičem, s nímž měl zápasit už před necelými dvěma lety. Kvůli zranění byl však tehdy nucen odstoupit, možnost zabojovat o pás ve střední váze tak místo něj dostal jeho další sok Patrik Kincl, který nakonec uspěl na body.

Český bijec má velkou motivaci uspět. Kromě poslední možnosti triumfovat v O2 areně může také dokázat, že nebýt zranění, patřil by pás jemu. V pravděpodobně předposledním zápase ve Vémolově kariéře bookmakeři očekávají jeho triumf, Karlos vstupuje do zápasu v roli jasného favorita, na jeho vítězství je vypsán kurs 1,15:1. Na úspěch slovenského zápasníka se sází v kursu 4,8:1.

Československému souboji bude předcházet zápas o prozatímní titul ve střední váze mezi Vlasto „El Chapo“ Čepem (1,55:1) a Piotrem Wawrzyniakem (2,32:1), který nahradil zraněného Patrika Kincla. Polský zápasník má za sebou čtyři vítězství v řadě, z nichž jen jedno neukončil KO.

Karlos Vémola vs Samuel Krištofič

„Karlos má velkou motivaci ve vyhroceném duelu uspět, Pirát Krištofič proplouvá Karlosovým životem už řadu let a až do této chvíle neměli zápasníci možnost si vše „vyříkat mezi čtyřma očima“. Jejich rivalita trvá opravdu dlouho – byl to právě Krištofič, kdo nahradil Karlose v bitvě o prozatímní titul proti Naruszczkovi, a i přes nevalný výkon vyhrál. Byl to také on, s kým se měl Vémola utkat o pás ve střední váze. Kvůli zranění ale musel ze zápasu odstoupit a šanci získat titul tak místo něj dostal Kincl, kterému se to tehdy také povedlo“.

„Terminátor bude chtít Piráta ukončit jednoznačně a speciálně, aby Véghovi ukázal, že je na své velké finále dobře připraven. Taktika Samuela Krištofiče bude pravděpodobně spočívat ve snaze Terminátora zasypat tvrdými a přesnými údery. Vémola to ale ustojí, vyčká na chybu, přenese souboj na zem, tak jak to má v oblibě, a donutí ho k submisi. V souboji na zemi nemá Slovák žádnou šanci. Karlosova úspěšná rozlučka s O2 arenou je vysoce pravděpodobná,“ říká Roman Kovařík, expert sázkové kanceláře Fortuna.

Oktagon 51

V souboji Vémoly s „Pirátem“ věří více sázkařů českému bijci. Na jeho vítězství jde 83 % vkladů. 17 % očekává úspěch Krištofiče. Vklady na zápas o prozatímní pás ve střední váze jsou poměrně vyrovnané. Výhru domácího zápasníka očekává 55 % sázkařů. Na vítězství Poláka Piotra Wawrzyniaka jde 45 % sázek.