Džupka: Chci předvést nezapomenutelný výkon! Hunanyan: Je talentovaný, ale zatím neprověřený!

Marián Džupka vs Anatoli HunanyanPůvodně měl být hlavním duelem sobotního galavečera v Bratislavě souboj Adámka a Ivachova, ale z důvodu zranění Ivachova byl souboj zrušen. Fanoušci ale smutnit nemusí protože do ringu naskočí velezkušený Tolja Hunanyan a slovenský dravec Marián Džupka!

30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
Super střední váha
Marián Džupka 🇸🇰🆚🇦🇲 Anatoli Hunanyan
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayLive

Neporažená slovenská dvojka Mariám DŽUPKA (13-0-0, 9 KO) a česká pětka „Tolja“ Anatoli HUNANYAN (9-8-1, 5 KO) se utkají v šestikolové netitulové bitvě na galavečeru Patron Boxing v Bratislavě!

Stále teprve 25letého bijce přezdívaného „Supermajo“ vám představíme ještě v samostatném textu, nyní se ale zaměříme na jeho bitvu s o šestnáct let starším Hunanyanem, legendou domácí bojové scény.

Bojovník s arménskými kořeny dominoval v kickboxu, když následně přešel do boxerského ringu, šokoval tuzemskou scénu knockoutováním Štěpána Horvátha v dubnu 2014 v Praze na Podvinném mlýně. Titul ve střední váze dokázal následně vybojovat ještě jednou – v roce 2018, když v odvetě zdolal dalšího skvělého boxera Tomáše Bezvodu. Stále tak platí, že Hunanyan prohrál na česko-slovenské scéně jen dvakrát a celkově jen jednou před limitem.

„Je to zkušený bojovník s dobrou technikou, který je hodně odolný. Osobně jsem ho ale nikdy boxovat neviděl, každopádně nějaké jeho duely jsem shlédnul na videu. Myslím, že to bude zajímavý zápas pro diváky, což mě těší. Vždycky jdu do ringu s tím, že chci nejen vyhrát, ale také dát fanouškům nezapomenutelný zážitek,“ říká neporažený slovenský ranař, který se měl původně postavit proti Ukrajinci Pavlu Ospinnikovovi (3-2).

V osobě Hunanyana na něj čeká daleko těžší zkouška, byť Tolja měl být v Bratislavě v pozici trenéra: „Příprava by samozřejmě mohla být lepší, ale uvidíme, je to na šest kol. Marian je talentovaný, ale dosud v těžším zápase neprověřený boxer. Začínal v těžké váze, shazuje postupně nesmysl, tak jen doufám, že domluvený limit (77 kg, půl kila nad hranici klasické super střední váhy) splní. Já jsem v pohodě, mám dlouhodobě kolem 80 kg a neumím se přejídat.“

Marián Džupka vs Anatoli Hunanyan

„Tolja se nemusí bát, váhu mám už teď. Neříkám, že to byla procházka růžovou zahradou, ale šlo to poměrně dobře a cítím se výborně. Naposledy jsem boxoval v této váze ještě v amatérech před deseti lety, ale plánuji v ní zůstat a v sobotu předvést výkon světové úrovně,“ usměje se nová akvizice stáje Patron Boxing, která trénuje nedaleko německého Hamburku.

Mimo jiné má odspárovány desítky kol s hvězdným Kubáncem Osleyem Iglesiasem, který loni v únoru zdemoloval Roberta Rácze a který už má podepsaný kontrakt se známým kanadským promotérem Camille Estephanem z Eye of the Tiger. „Měl by boxovat v zámoří poprvé někdy v březnu. Věřím, že jednou půjdu stejnou cestou,“ přidává odhodlaně Džupka.

Nejprve ale Hunanyan a poté… Třeba jeho svěřenec Adámek. „Než zápas s Ivachovem padl, byl jsem připraven, že vítěze po svém duelu v Bratislavě vyzvu. Rád bych, než vyrazím do světa, měl český i slovenský pás. Na domácí půdě nemám problém boxovat i polotěžkou váhu, venku bych rád chodil super střední,“ dodává s tím, že vedle českého „Jumba“ má v hledáčku také krajana Adriana Valentina, který je aktuální slovenskou jedničkou.

The Ring 9