Taylor: 63,4 kg – Lopez: 63,5 kg

Josh Taylor vs Teofimo LopezDnešní titulové bitvě o pás organizace WBO již nic nestojí v cestě. Josh Taylor a Teofimo Lopez splnili váhový limit a dnes v noci nás čeká vyhrocený duel. Video z vážení v článku!

DNES – Madison Square Garden, New York, USA
Super lehká váha
Josh Taylor 🇬🇧🆚🇺🇸 Teofimo Lopez
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená britská a světová jednička „The Tartan Tornado“ Josh TAYLOR (19-0-0, 13 KO) a americká a světová trojka „The Takeover“ Teofimo LOPEZ (18-1-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Vážení
Josh Taylor: 63,4 kg
Teofimo Lopez: 63,5 kg

Jednatřicetiletý britský boxer Josh Taylor v květnu 2021 vybodoval v Las Vegas Američana Jose Carlose Ramireze (27-1-0, 17 KO) a sjednotil všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBO, WBC a IBF v super lehké váze. Loni v únoru se na galavečeru v Glasgow postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl krajan Jack Catterall (26-1-0, 13 KO).

Taylor sice duel těsně vyhrál na body 114:111, 113:122 a 112:113, ale po zápase oznámil přechod do velterové váhy. Ten se nakonec nekonal a odmítal povinné obhajoby titulů. Britský boxer tak postupně přišel o tři pásy.

Nejdříve odmítl zápas s povinným vyzývatelem za WBA Albertem Puellem a organizace mu pás odebrala. Následně to udělala také organizace WBC, když odmítl duel s Američanem Jose Zepedou. Naposledy ten samí postup zvolila i organizace IBF, když odmítl Argentince Jeremiase Ponceho.

Josh Taylor

Taylorovi už zůstal pouze pás WBO a ten nakonec bude dnes v noci obhajovat a do cesty se mu postaví pětadvacetiletý přemožitel Vasyla Lomachenka a bývalý šampión lehké váhy Teofimo Lopez. Američan získal ve svém posledním duelu loni v prosinci Mezinárodní titul WBO, když v těžkém duelu přetlačil na body španělského boxera Sandora Martina a WBO rozhodla o duelu s Taylorem.

Josh Taylor vs Teofimo Lopez