Szpilka má před sebou druhý zápas v MMA!

Arthur Szpilka vs Denis ZaleckiBývalý polský profesionální boxer a nyní zápasník MMA Artur Szpilka má před sebou druhý zápas v kleci. Na galavečeru High 4 vyzve zítra krajana Denise Zaleckiho!

Třiatřicetiletý polský bijec Artur Szpilka (24-5-0, 16 KO) odstartoval profesionální kariéru v říjnu 2008, když na domácím galavečeru seřezal německého boxera Senula Cetina. Szpilka natáhl sérii na parádních šestnáct duelů. První porážka přišla až v roce 2014, kdy jej v desátém kole ukončil Američan Bryant Jennings.

Szpilka se však na konci téhož roku vrátil velkolepě, když v ostře sledovaném duelu dokázal vybodovat bývalého světového šampióna Tomasze Adamka. Následovali tři výhry v řadě a hlasitě si řekl o titulovou bitvu.

Deontay Wilder vs Arthur Szpilka

Ta přišla v lednu 2016, když vyzval tehdejšího neporaženého šampióna těžké váhy Deontaye Wildera. Souboj byl od začátku zápasu velmi vyrovnaný a Szpilka několikrát Wildera parádně nachytal. Jenže v devátém kole přišla osudová chyba Szpilky, kdy se na malý moment odkryl a Wilder jej tvrdě knockoutoval. I tak Szpilka podal skvělý výkon za který se rozhodně nemusel stydět.

Arthur Szpilka vs Serhii Radchenko

Po této prohře však šli kvality polské bijce strmě dolů. Připsal si sice pár výher, ale také tvrdé prohry. Krajan Adam Kownacki jej zdemoloval ve čtyřech kolech a Dereck Chisora ho knockoutoval už ve druhém kole.

V březnu 2020 se na domácím galavečeru utkal v desetikolové bitvě právě s Radchenkem. Ačkoliv byl dvaatřicetiletý Polák jasným favoritem, tak zápas tomu neodpovídal. Duel byl více než vyrovnaný a Szpilka vyhrál s s odřenýma ušima na body. Naposledy stále mezi šestnácti provazy loni v květnu, kdy jej uspal už v prvním kole krajan Lukasz Rozanski. Od té doby Szpilka v ringu nestál a zatím nemá v plánu se vracet.

Arthur Szpilka vs Serhii Radchenko

Nicméně přešel na tréninky MMA a následně prezident polské organizace KSW Martin Lewandowski řekl, že se Szpilka objeví na galavečeru s pořadovým číslem 71.  Při svém debutu se Szpilka utkal se Serhiy Radchenkem, kterého porazil i v boxu. Szpilka naprosto dominoval a Radchenka ukončil ve 2. kole.

Zítra ho čeká zápas číslo 2 v MMA a do cesty se mu postaví v malé polské organizaci High MMA pětadvacetiletý krajan Denis Zalecki. Ten má na svém kontě stejně jako Szpilka pouze jeden duel, který však 20. června prohrál s Mateuszem Kubiszynem. Szpilka je i nyní velkým favoritem duelu.