Stevenson vs Santos o pás WBC!

Shakur Stevenson vs Edwin De Los SantosBývalý světový šampión pérové a super pérové váhy Shakur Stevenson má před sebou první titulovou bitvu v lehké váze. Jeho soupeřem o uvolněný světový titul WBC bude Edwin De Los Santos!

16.11.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
Lehká váha
Shakur Stevenson 🇺🇸🆚🇩🇴 Edwin De Los Santos
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová trojka Shakur STEVENSON (20-0-0, 10 KO) a dominikánská jednička a světová osmnáctka Edwin De Los SANTOS (16-1-0, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný světový titul organizace WBC!

Světový titul WBC v lehké váze držel od roku 2019 neporažený americký boxer Devin Haney (30-0-0, 15 KO). Letos v květnu jej pošesté úspěšně obhájil, když ve vyrovnané bitvě přetlačil na body Ukrajince Vasyla Lomachenka (17-3-0, 11 KO). Následně ohlásil přechod do super lehké váhy, ve které se na začátku prosince střetne s šampiónem WBC Regisem Prograisem (29-1-0, 24 KO).  WBC i přes žádost Haneye uvolnila a v polovině listopadu se o něj střetne Shakur Stevenson a Edwin De Los Santos.

Šestadvacetiletý Shakur Stevenson získal v roce 2019 světový titul WBO v pérové váze, když jasně vybodoval Joeta Gonzaleze. Následně přešel do super pérové váhy, kde v říjnu 2021 získal vítězstvím nad Jamelem Herringem také pás WBO. Letos v dubnu debutoval v lehké váze a v šesti kolech vyprovodil Japonce Shuichira Yoshina.

Shakur Stevenson

Nyní ho čeká první titulová bitva v lehké váze a do cesty se mu postaví rodák z Dominikánské republiky Edwin De Los Santos. Třiadvacetiletý boxer získal loni v dubnu kontinentální americký pás WBC, když ve třetím kole knockoutoval Jose Valenzuelu. Pás letos v červenci obhájil vítězstvím nad Josephem Adornou. Pro Santose to bude zároveň první zápas kariéry o světový titul.

Edwin De Los Santos