Stevenson: Lomachenko ztratil šťávu!

Shakur Stevenson vs Vasyl LomachenkoShakur Stevenson má před sebou debut v lehké váze a 8. dubna se střetne v rámci eliminačního duelu WBC s Shuichiro Yoshinou. Nyní se opřel do bývalého šampióna Vasyla Lomachenka!

„Abych byl upřímný, Lomachenko měl zůstat v super pérové váze. Pro lehkou váhu je podle mě hodně malý a s těmi nejlepšími nedokáže držet krok. V posledním zápase s Jamaine Ortizem nepředvedl žádný přesvědčivý výkon a byl strašný. V lehké váze pro něj není místo“. Říká neporažený Shakur Stevenson.

Pětadvacetiletý neporažený americký šampión Shakur Stevenson (19-0-0, 9 KO) už zářil jako amatér, když v roce 2014 ovládl juniorské mistrovství světa i olympijské hry. O dva roky později se už představil na olympiádě v Pekingu, kde nestačil pouze na Kubánce Robeisy Ramireze a získal tak stříbro.

V roce 2017 vlétl do profiringu jako uragán a porazil dvanáct soupeřů v řadě. V roce 2019 ve svém třináctém profesionálním duelu jasně vybodoval krajana Joeta Gonzaleze a získal světový titul organizace WBO v pérové váze. Následně přešel do super pérové váhy, ve které získal loni v říjnu také světový titul WBO, když v desátém kole ukončil Jamela Herringa.

Loni v dubnu vybodoval v Las Vegas šampióna organizace WBC Oscara Valdeze a získal druhý titul. Oba pásy naposledy obhájil v září bodovým vítězstvím nad brazilským bijcem Robsonem Conceicaoem. Aktuálně je Stevenson světovou jedničkou a přesouvá se do lehké váhy.

Shakur Stevenson

V lehké váze bude debutovat na domácím galavečeru v Prudential Centru 8. dubna a jeho soupeřem bude jednatřicetiletý neporažený japonský šampión Shuichiro Yoshino (16-0-0, 12 KO). Japonec dokázal v loňském ruce ukončit před limitem krajany Masayuki Ita a Masayoshi Nakatani. Obhájil tak Asijské pásy WBO.

Duel bude zároveň eliminací organizace WBC a vítěz se tak stane povinným vyzývatelem úřadujícího krále divize, kterým je neporažený čtyřiadvacetiletý americký boxer Devin Haney (29-0-0, 15 KO), jenž drží všechny prestižní tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v lehké váze.

Shuichiro Yoshino