Spence vs Thurman v dubnu!

Errol Spence vs Keith ThurmannPůvodně se měli úřadující šampión velterové váhy Errol Spence a Keith Thurman střetnout v únoru, nakonec však k duelu dojde až v dubnu v super velterové váze bez titulů!

Očekávaný souboj mezi světovou dvojkou Errolem Spence a světovou pětkou Keithem Thurmanem byl původně plánován na únor, ale z důvodu fyzické indispozice úřadujícího šampióna byl duel přesunut až na duben. Zápas zároveň nebude o světové tituly a bude se boxovat v super velterové váze. Fanoušci by však raději viděli sjednocující duel s Terence Crawfordem.

Dvaatřicetiletý neporažený úřadující šampión „The Truth“ Errol Spence (28-0-0, 22 KO) získal nejprve v roce 2017 titul organizace IBF, když dokázal v jedenáctém kole knockoutovat britského boxera Kella Brooka. V roce 2019 přidal ve sjednocující bitvě se Shawnem Porterem také pás WBC, když Portera ve vyrovnaném duelu přetlačil na body.

Ve svém posledním zápase loni v dubnu se postavil k dalšímu sjednocujícímu souboji, tentokrát proti šampiónovi organizace WBA Yordenisovi Ugasovi. Spence v zápase jasně dominoval a Ugase vyprovodil v desátém kole. Letos by se měl střetnou o všechny tituly s krajanem Terence Crawfordem, ale nejprve v dubnu zkříží rukavice s bývalým šampiónem Keithem Thurmanem.

Errol Spence

Čtyřiatřicetiletý „One Time“ Keith Thurman (30-1-0, 22 KO) držel světové tituly ve velterové váze od roku 2015 až do roku 2019 než narazil na nesmrtelného Filipínce Mannyho Pacquiaa, který jej dokázal vybodovat, uštědřit mu první profesionální porážku a sebrat pás WBA super.

Thurman si dal následně od boxu pauzu a mezi šestnáct provazů se vrátil až loni v únoru na galavečeru v Las Vegas. Duel s krajanem Mario Barriosem mu vyšel na jedničku a Thurman si připsal jednoznačné vítězství na body. Nyní se může vrátit na výsluní, pokud dokáže Spenceho porazit.

Mario Barrios vs Keith Thurman