Kubánec Rigondeaux ještě neřekl poslední slovo!

Vasyl Lomachenko vs Guillermo RigondeauxBývalý světový šampión bantamové a super bantamové váhy Guillermo Rigondeaux se 24. února vrací mezi šestnáct provazů na galavečeru v americké Floridě!

Dnes dvaačtyřicetiletý kubánský boxer „El Chacal The Jackal“ Guillermo Rigondeaux (20-3-0, 13 KO) měl neskutečnou amatérskou kariéru ve které dokázal vyhrát dvě mistrovství světa a ovládnout dvě olympiády. V roce 2009 přešel mezi profesionály a o tři roky později si připnul světový titul v super bantamové váze, když v šestém kole ukončil Američana Rico Ramose.

Rigondeaux směle pokračoval neohroženě výhru za výhrou až do roku 2017, kdy se střetl s ukrajinským boxerem Vasylem Lomachenkem o světový titul WBO v super pérové váze. Čekala se tvrdá bitva plná technického boxu, jenže jsme byly svědky úplně něčeho jiného. Lomachenko doslova Kubánce vymazal, předčil ho ve všech možných aspektech a Rigondeaux z frustrace nenastoupil do sedmého kola a poprvé v profesionální kariéře prohrál.

Guillermo Rigondeaux

Následovala více jak roční pauza a Rigondeaux se vrátil až na začátku roku 2019, kdy vyhrál oba duely a v roce 2020 získal výhrou nad Liborio Solisem standardní světový titul v bantamové váze. Nicméně zápas byl velmi vyrovnaný a přednosti Kubánce už díky věku byly pryč.

v roce 2021 o pás přišel, když jej vybodoval filipínský boxer John Riel Casimero. Zatím naposledy se postavil mezi šestnáct provazů loni v únoru a byla z toho třetí porážka. Na galavečeru v Dubaji jej přetlačil na body další Filipínec Vincent Astrolabio. nyní se Kubánec vrací a ještě nechce kariéru ve svých dvaačtyřiceti letech ukončovat. Jméno soupeře by mělo být oznámeno v následujících dnech.